CRNO-BELI RASPUCANI PO KIŠI: Partizan razbio Dinamo iz Vranja! Šest komada u Humskoj za treću uzastopnu pobedu (VIDEO)

SUPERLIGa Srbije

Fudbaleri Partizana ostavrili su treći vezani trijumf u sezoni, pošto su u 17. kolu Superlige Srbije na svom terenu savladali Dinamo iz Vranja 6:0 (2:0).

1 / 7 Foto: Starsport©

Crno-beli su više od pola sata čekali da probiju otpor rivala, a u tome im je pošlo u 38. minutu kada je posle velike greške golmana Uroša Djurića, kom je lopta prošla kroz ruke i noge, Danilo Pantić doveo svoj klub do prednosti iz prekida.

Samo četiri minuta kasnije Partizan je duplirao vodjstvo, a to mu je pošlo za rukom kada je Rikardo Gomeš iskoristio proigravanje Slobodana Uroševića.

U drugom poluvremenu Dinamo kao da nije postojao na terenu, s obzirom na to da je domaćin uspeo da postigne tri gola.

Pantić je u 55. minutu povisio na 3:0, da bi u 78. kada je posle centaršuta Zorana Tošića sa desne strane Rikardo Gomeš bio najviši u skoku crno-beli stigli do vodjstva od četiri gola.

Do kraja susreta u listu strelaca uspeli su da se upišu Djordje Ivanović u 86. minutu i Nemanja Nikolić u 90.

Partizan je posle kompletnog 17. kola Super lige Srbije treći na tabeli Super lige sa 36 bodova, dok je Dinamo poslednji, 16. sa sedam.

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90. minut GOOOOOOOOL 6:0 Nikolić!

86. minut GOOOOOOL 5:0 Ibanović! Napadač Partizana je izbegao ofsajd zamku, a zatim je rutinski prebacio golmana Dinama

78. minut - GOOOL 4:0 Rikardo! Tošić je zaigraoprvi put još od leta i odmah je asistirao za gol napadaču Partizana

74. minut - Tek što je ušao u igru Dinamov internacionalac Tijago pokušao je iz slobodnog udarca da savlada Stojkovića, ali je lopta otišla daleko preko gola

67. minut - Lep pokušaj Pantića završen je pored gola. Mnogo otvorenija utakmica u nastavku

66. minut - Rikardo je bio u dobroj prilici, ali su on i Nikolić mnogo petljali pa od svega nije bilo ništa

65. minut - Zicer za Suraku posle centaršuta Vukajlovića, ali je lopta išla pravo u golmana Stojkovića

64. minut - Inicijativa Partizana se nastavlja

56. minut - Udarac Nedeljkovića brani Stojković

55. minut - GOOOOOOL 3:0 Pantić! Fudbaler Partizana je primio loptu i šutirao je sa 16 metara u ugao gola Dinama

50. minut - Napad Dinama je obećavao, ali je udarac Onimisija bio loš

48. minut - Katastrofalan pokušaj Nikolića, daleko je otišla lopta preko gola

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45 +1. minut - Dinamo je imao solidnu priliku, ali su se Vranjanci spetljali pred golom Partizana, pa je Valijente otklonio opasnost

44. minut - Velika šansa i promašaj Rikarda

41. minut - GOOOOL 2:0 Rikardo! Akciju je započeo Nikolić, koji je uposlio Uroševića, a ovaj nespretno šutnuo loptu koja je došla do Rikarda, koji koristi priliku da savlada golmana.

37. minut GOOOOOOL 1:0 Pantić! Kakav kiks golmana Đurića! Pantić je centrirao, a golman Dinama krenuo da rutinski uhvati loptu. Ona mu se međutim izmigoljila iz ruku, a zatim prošla kroz noge i zakoprcala se u mreži

35. minut - Velika šansa za Partizan, ali Đurić brani šut Nikolića!

31. minut - Do sada nijedan udarac ka golmanima nije išao u okvir gola Partizana ili Dinama

24. minut - Nikolić je oduzeo loptu pred kaznenim prostorom Dinama, centrirao, ali Kosovićev pokušaj glavom, nije bio precizan

18. minut - Dobra kontra Dinama, ali Suraka nioje bio dovoljno precizan. Pokušao je glavom iz trka

16. minut - Na stadionu u Humskoj je nešto više od 3.000 navijača

10. minut - Poslednja liniaj odbrane Dinama deluje vrlo organizovano i otklanja sve opasnosti pred golom

5. minut - Partizan napada, ali bez udarca ka golu

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Sudija: Nenad Minaković.

Partizan: Stojković - N.R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević - Pantić, Zdjelar, Kosović, Janković - Nikolić, Rikardo.

Dinamo: Đurić - Stanković, Gašić, Pavišić, Vukajlović - Onimisi, Jokić - Stevanović, Nedeljković, Surka - Dimitrov.

Sastavi

Crno-beli imaju priliku da se pobedom približe Zvezdi i Radničkom, koji su u Nišu odigrali nerešeno 2:2.

"Dinamo je čvrsta ekipa sa tri brza napadača. Dosta su nas namučili u prvom delu sezone. Nećemo imati lak zadatak, da se ne zavaravamo oko toga", kazao je trener crno-belih Zoran Mirković u najavi utakmice.

Vranjanci, koji su prvi međusobni duel sa Partizanom izgubili letos na svom terenu sa 1:0, nalaze na poslednjem mestu tabele i u vrlo teškoj poziciji.

Trener i "alfa i omega" kluba Dragan Antić Recko je suspendovan, a tim već u sedam mečeva ne zna za pobedu.