JOKANOVIĆ GLEDAO TRIJUMF JORGANDŽIJA: Atletiko preko Monaka do osmine finala, Lokomotiva pobedila Galatu i ostala u igri za Ligu Evrope

LIGA ŠAMPIONA

Fudbaleri Atletika su u Madridu pobedili Monako 2:0 (2:0) u utakmici petog kola Grupe A Lige šampiona i obezbedili plasman u osminu finala.

Lokomotiva je u Moskvi u meču Grupe D bila bolja od Galatasaraja istim rezultatom 2:0 (1:0).

Atletiko je poveo već u drugom minutu, golom Kokea, a pobedu je obezbedio Antoan Grizman pogotkom u 24. minutu.

Monako je u 83. minutu mogao da postigne gol, ali je Radamel Falkao promašio jedanaesterac. Tada je isključen fudbaler Atletika Stefan Savić.

Meč na "Vandi Metropolitano" gledao je i doskorašnji trener Fulama Slaviša Jokanović.

U drugoj utakmici u Grupi A večeras od 21 sat u Dortmundu igraju Borusija i Briž.

Atletiko je prvi na tabeli sa 12 bodova, Borusija ima devet, Briž četiri, a Monako jedan bod.

Lokomotiva je protiv Galate povela autogolom Rajana Donka u 43. minutu, a prvu pobedu u grupi obezbedio joj je Vladislav Ignatijev u 54. minutu.

Ruski tim je zadržao šanse za osvajanje trećeg mesta i plaman u Ligu Evropa na proleće. Lokomotiva je poslednja na tabeli sa tri boda, dok Galatasaraj ima četiri.

Porto je prvi na tabeli sa 10 bodova, a Šalke ima dva boda manje. Te dve ekipe igraju večeras u Portugalu.

TOK MEČEVA:

KRAJ - ATLETIKO - MONAKO 2:0, LOKOMOTIVA - GALATASARAJ 2:0!

Na stadionu "Vanda Metropolitano" je i srpski trener Slaviša Jokanović

83. minut - Savić dobio crveni karton, a Falkao promašio penal!

54. minut - LOKOMOTIVA - GALATASARAJ 2:0 - IGNJATIJEV!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena

43. minut - LOKOMOTIVA - GALATASARAJ 1:0 - AUTOGOL DONKA!

24. minut - ATLETIKO - MONAKO 2:0 - GRIZMAN!

2. minut - ATLETIKO - MONAKO 1:0 - KOKE! Koke je šutirao, lopta je zakačila igrača Monaka Badiašila, prevarila golmana Benalja i završila u mreži.

1. minut - Utakmice u Madridu i Moskvi su počele.

U Grupi A vode Dortmund i Atletiko sa po devet bodova, Briž ima četiri, a Monako jedan.

Od 21.00 sastaju se Dortmund i Briž.

"Jorgandžije" pobedom overavaju prolaz u osminu finala, dok je Monaku svaki bod potreban u borbi za treće mesto.

U grupi D na vrhu je Porto sa deset bodova, slede ga Šalke sa osam i Galatasaraj sa četiri, dok je Lokomotiva bez bodova.

Kasnije večeras igraju Porto - Šalke.

Na meču u Moskvi obema ekipama je potrebna pobeda kako bi nastavili put ka cilju, što za Lokomotivu predstavlja "prestrojavanje" u Ligu Evrope, a za Galatu plasman među 16 najboljih u Ligi šampiona.

Atletiko Madrid: Oblak - Arijas, Savić, Ernandez, Filipe Luis - Koke, Rodri, Parti, Lemar - Grizman, Korea.

Monako: Benaljo - Rađi, Žemerson, Badiašile, Biankone - Masengo, Tilemans - Čadli, Golovin, Grandsir - Sila.

Lokomotiva: Giljerme - Ignjatijev, Kverkvelia, Ćorluka, Ribus - Krihovijak, Denisov - An. Mirančuk, Farfan, Al. Mirančuk - Smolov.

Galatasaraj: Muslera - Kabak, Aziz, Lines, Nagatomo - Ndiaje, Fernando, Donk - Onjekuru, Derdiok, Rodriges.