ČELSI RUTINSKI PROTIV MITROVOG FULAMA: Plavci naneli prvi poraz Ranijeriju

Fudbaleri Čelsija pobedili su danas kao domaćini Fulam sa 2:0, u utakmici 14. kola Premijer lige i popeli se na treće mesto na tabeli.

Čelsi je poveo u četvrtom minutu golom Pedra Rodrigesa, na dodavanje Ngoloa Kantea. To je bio 1.000 gol Čelsija u Premijer ligi, čime je postao treći klub koji je to postigao, posle Mančester junajteda i Arsenala.

Konačan rezultat postavio je Ruben Loftus-Čik u 82. minutu, posle dodavanja Edena Azara. Kante je bio jedan od najboljih igrača Čelsija, posle kritika koje je dobio prethodnih nedelja.

Trener Mauricio Sari je tokom nedelje rekao da Kante još mora da se prilagodi na novu ulogu u timu, da igra više u napadu, a kritikovao ga je zbog loše igre u porazu od Totenhema (1:3) prošlog vikenda.

Čelsi je naneo prvi poraz treneru Klaudiju Ranijeriju, otkako je Italijan prošlog meseca preuzeo Fulam. Najozbiljnije šanse na Stamford Bridžu Fulam je danas imao preko Kaluma Čejmbersa, početkom drugog poluvremena, ali on nije uspeo da zatrese mrežu.

Srpski fudbaler Aleksandar Mitrović odigrao je ceo meč za Fulam.

Čelsi je treći na tabeli sa 31 bodom, dok je Fulam, posle 10. poraza u ligi, poslednji na tabeli sa osam bodova.