PAO I MANČESTER SITI: Čelsi srušio šampiona, Liverpul preuzeo vrh Premijer lige (VIDEO)

DVE ASISTENCIJE AZARA

Fudbaleri Čelsija pobedili su Mančester siti u Londonu u derbiju 16. kola Premijer lige 2:0 (1:0).

Time su "građani" prepustili lidersku poziciju Liverpulu, koji je ranije danas kao gost savladao Bornmut 4:0.

Crveni su sada prvi sa 42 boda, Siti ima 41, dok Arsenal i Čelsi na trećem mestu imaju po 34, s tim da treći londonski tim Totenhem (33), ako kasnije večeras pobedi u Lesteru, može da ih pretekne.

Tim Pepa Gvardiole bio je bolji u prvom poluvremenu utakmice na "Stamford bridžu", ali je gol Ngolo Kantea u poslednjim trenucima tog perioda igre sve promenio.

U nastavku Siti nije ni zapretio, a pobedu Čelsija potvrdio je David Luiz u 78. minutu, svojim prvim golom posle 14 meseci.

Oba gola namestio je najbolji asistent Premijer lige Eden Azar.

Mančester sitiju je ovo prvi prvenstveni poraz u sezoni.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)