JUVENTUSU NIKO NIŠTA NE MOŽE: Stara dama pobedila i Romu i zadražala plus osam na vrhu tabele (VIDEO)

SERIJA A

Fudbaleri Juventusa pobedili su Romu u Torinu 1:0 (1:0) u derbiju i poslednjem meču 17. kola Serije A.

Gol odluke postignut je u 35. minutu kada je Matija De Šiljo centrirao sa desnog krila, a Mario Mandžukić nadskočio čuvara i sa pet, šest metara loptu glavom poslao u mrežu.

"Stara dama" je u nastavku kontrolisala događaje na terenu, Kristijano Ronaldo je propustio dve prilike da uveća prednost svog tima, a "vučica" je najbliža izjednačenju bila u 91. minutu kada je Kristante pokušao glavom, a golman Šćesni sjajno intervenisao.

U 92. minutu Daglas Kosta je zatresao mrežu gostiju na asistenciju Kristijana Ronalda, ali je gol poništen uz konsultaciju sa VAR-om zbog prekršaja koji je prethodio toj akciji crno-belih.

Kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč za Romu.

Juventus je prvi na tabeli sa 49 bodova, osam više od drugoplasiranog Napolija, a 13 od trećeplasiranog Intera.

Roma je na desetom mestu sa 24 boda.

Naredno 18. kolo Serije A igra se u sredu, kada Juventus gostuje Atalanti, a Roma dočekuje Sasuolo.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/DI MARCO)