SPEKTAKL NA ANOETI: Real Sosijedad protiv Espanjola ispustio 2:0, ali na kraju ipak pobedio

PRIMERA

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su večeras Espanjol sa 3:2 u poslednjoj utakmici 19. kola španske Primere.

Čak četiri gola viđena su u prvom poluvremenu, a prvi je na stadionu Anoeta mrežu zatresao domaćin i to u trećem minutu kada je Mikel Merino savladao Dijega Lopesa.

Samo pet minuta kasnije Real Sosijedad vodio je sa 2:0, a strelac je ovaj put bio Vilijan Žose.

Gosti iz Barselone su ipak do poluvremena uspeli da dođju do izjednačenja.

Prvo je Naldo u 32. minutu smanjio zaostatak, da bi autogolom Dijega Ljorentea u sudijskoj nadoknadi vremena Espanjol izjednačio.

Pitanje pobednika je svojim drugim golom rešio Vilijan Žose u 63. minutu.

Real Sosijedad je meč završio sa desetoricom igrača na terenu pošto je Merino u 75. minutu dobio drugi žuti karton.

Gosti nisu uspeli da iskoriste brojčanu prednost, pa su tako upisali poraz posle kog su ostali na 10. mestu Primere sa 24 boda, jednim manje od Real Sosijedada na osmom.

(Beta, Foto: EPA/Juan Herrero)