KAPITEN ČUVA KRALJA: Serhio Ramos vodio Real do pobede nad Đironom u goleadi u Madridu

KUP ŠPANIJE

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Đironu 4:2 (2:1) u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja.

Gosti su poveli već u sedomom minutu preko Lozana, ali je domaćin pre odlaska na odmor uspeo da napravi preokret.

Prvo je Lukas u 18. minutu izjednačio, a onda je u 42. Serhio Ramos "panenkom" iz penala doveo Real u vođstvo.

I Đirona je dobila penal, koji je Granel u 66. minutu pretvorio u novo izjednačenje - 2:2.

Navijači "kraljevskog kluba" su se uplašili da će svedočiti još jednoj blamaži svog kluba, ali je onda Serhio Ramos još jednim golom, ovaj put udarcem glavom, u 77. minutu vratio Real u vođstvo - 3:2.

Konačan rezultat postavio je Benzema u 80. minutu.

U ostalim utakmicama četvrtfinala postignuti su sledeći rezultati: Hetafe - Valjadolid 1:0, Sevilja - Barselona 2:0 i Espanjol - Betis 1:1.

Revanši će se igrati sledeće nedelje, a trofej brani Barselona.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/JuanJo Martin)