VEČE IZNENAĐENJA: Lester zaustavio Liverpul na Enfildu, debakl Čelsija u Bornmutu

PREMIJER LIGA

Lideri engleske Premijer lige, fudbaleri Liverpula igrali su večeras nerešeno 1:1 s Lesterom, Čelsi je doživeo debakl u Bornmutu 4:0, dok je Totenhem posle preokreta pobedio Votford sa 2:1 u utakmicama 24. kola.

Ekipa Jirgena Klopa odlično je počela utakmicu i povela preko Sadija Manea u trećem minutu, ali ipak nije uspela na kraju da dodje do nova tri boda. Lester je posle skraćenog kornera u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena stigao do izjednačenja, a strelac je bio Hari Megvajer.

Liverpul i pored toga što nije osvojio tri boda, uvećao prednost na tabeli Premijer lige, pošto je Mančester siti juče izgubio od Njukasla sa 2:1. "Redsi" sada imaju 61, šest više od Sitija, dok je Lester 11. sa 32.

Totenhem je preokretom u poslednjih 10 minuta slavio protiv Votforda.

Gosti su poveli golom Krejga Katkarta u 38. minutu, ali je je Son Hjung-min u 80. pogodio za 1:1. Preokret "sparsa" kompletirao je Fernando Ljorente u 87. minutu.

Totenhem je treći na tabeli Premijer lige sa 51 bodom, dok je Votford deveti sa 33.

Fudbaleri Bornmuta pobedili su Čelsi sa 4:0.

Bornmut je na svom terenu u sjajnom drugom poluvremenu deklasirao Čelsi i na kraju došao do ubedljivog trijumfa.

Domaćin je poveo golom Džošue Kinga u 47. minutu, da bi David Bruks u 63. povisio na 2:0. King je svojim drugim golom u 75. doveo Bornmut do tri gola prednosti, a konačan rezultat u poslednjim sekundama meča postavio je Čarli Denijels.

Bornmut je posle večerašnje pobede 10. sa 33 boda, dok je Čelsi peti sa 47.

Kristal Palas je na gostovanju od 41. minuta golom Vilfreda Zahe vodi protiv Sautemptona, ali je domaćin ipak u 77. izjednačio preko Džejmsa-Vord Prauza.

Srpski fudbaler Luka Milivojević odigrao je ceo meč za Kristal Palas koji je posle večerašnje utakmice 15. sa 23 boda, koliko ima i šesnaestoplasirani Sautempton.