PRIPREME U TURSKOJ

CRVENO-BELI RAZBILI STAROG DUŽNIKA: Trojka odlične Zvezde protiv Ludogoreca (KURIR TV)

Fudbaleri Crvene zvezde srušili su i najvišu prepreku u dosadašnjem delu priprema u Turskoj, bugarski Ludogorec - 3:1.

Od specijalnog izveštača Kurira iz Antalije - Aleksandra Radonića

Posle nemačkog Vakera (2:0) i bečke Austrije (3:0), tim trenera Vladana Milojevića savladao je i starog dužnika, koji je pre dve i po godine eliminisao Zvezdu iz kvalifikacija za Ligu šampiona.

Golove za crveno-bele postigli su El Fardu Ben u 33. minutu, Ričmond Boaći u 43. i Milan Pavkov u 72, dok je jedini gol za bugarskog šampiona dao Vanderson u 54.

Meč je više delovao kao takmičarski, nego kao prijateljski.

Zvezda je igrala odlično i zabeležila zasluženu pobedu.

Milojevićev sastav: Borjan – Gobeljić (od 46. Stojković), Milunović (od 60. Savić), Babić, Rodić (od 71. Hajdin) – Jovičić (od 46. Čaušić), Jovančić – Ben (od 67. Ebisilio), Marin (od 60. Simić), Jirka (od 60. Vukanović) – Boaći (od 60. Pavkov).

Borjan je prvi put bio kapiten.

Ludogorec je počeo u sastavu: Iliev, Grigore, Moci, Nedjalkov, Sisinjo, Goravski, Djakov, Marselinjo, Vanderson, Popa, Kešeru.

"Znamo ko je Ludogorec, pažljivo smo birali rivale, da nam utakmice liče na takmičarske. Davali smo veću minutažu određenim igračima, pa ćemo drugima dati šansu u utorak protiv Rabotničkog. Zadovoljan sam, dobar je bio ritam, dobro trčanje", rekao je Milojević.

"Novajlije igraju kao da su s nama duže vreme", dodao je zadovoljno Milojević.

Utakmicu je gledao i trener Sarajeva, nekadašnji napadač Zvezde, Husref Musemić.