TROJKA ZA BEG IZ OPASNE ZONE: Augsburg ubedljiv protiv Majnca

bundesliga

Fudbaleri Augsburga slavili su na svom stadionu protiv Majnca rezultatom 3:0 (2:0) u duelu 20. kola nemačke Bundeslige.

Poveli su u osmom minutu, strelac je sa bele tačke bio reprezentativac Islanda Alfred Finbogason.

U 34. minutu novi penal za domaćina, Islanđanin opet preuzima odgovornost i ponovo najstrožu kaznu izvodi precizno, 2:0 za Augsburg, drugi pogodak Finbogasona.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon devet minuta igre u nastavku Finbogason kompletirao i svoj het trik, ovoga puta iz igre, na asistenciju Moraveka.

Augsburg je slavio, a Alfred Finbogason stigao je do cifre od 10 golova ove sezone.

Bitan trijumf za ekipu Augsburga, prvi su iznad crte sa 18 bodova, četiri više od Štutgarta, koji ima i utakmicu manje. Majnc 11. sa 27 osvojenih bodova.