CRVENI OPET PRVI: Liverpul se vratio na pobednički kolosek, stradao Bornmut

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na svom terenu Bornmut sa 3:0 u 26. kolu Premijer lige i tako se vratili na lidersko mesto.

Liverpul je od početka utakmice bio znatno bolji rival, iako u prvih 20 minuta nije ozbiljnije pripretio rivalu.

Vodeći gol za tim Jirgena Klopa postigao je Sadio Mane u 24. minutu posle centaršuta Džejmsa Milnera sa desne strane.

Liverpul je samo 10 minuta kasnije povisio na 2:0, a ovaj put Endrju Robertson je dubinskom loptom pronašao Žoržinja Vajnalduma, koji je prelepim lob udarcem savladao Artura Boruca.

Konačan rezultat na stadion Enfild postavljen je na samom početku drugog poluvremena, odnosno u 48. minutu posle dobrog napada koji je nakon proigravanja petom Roberta Firmina završio Mohamed Salah.

Liverpul je ovo prva pobeda posle dva uzastopna remija i opet je prvi sa tri boda prednosti nad Mančester sitijem.

Arsenal je u gostima sa 2:1 pobedio poslednjeplasirani Hadersfild, a golove za trijumf londonskog tima postigli su Aleks Ivobi u 16. i Aleksandar Lakazet u 44. minutu.

Strelac jedinog pogotka za Hadersfild bio je zapravo autogol Seada Kolašinca u 93. minutu.

Kardif je istim rezultatom kao i Arsenal pobedio Sautempton, dok je Votford sa 1:0 pobedio Everton. Kristal Palas i Vest Hem igrali su nerešeno 1:1.