LACIO PORAŽEN: Pobede Empolija, Udinezea i Đenove

SERIJA A

Fudbaleri Empolija pobedili su na svom terenu Sasuolo sa 3:0, u utakmici 24. kola italijanskog prvenstva.

Rade Krunić doneo je vođstvo Empoliju u 34. minutu, a tri minuta kansije drugi gol postigao je Afrije Akva. Konačan rezultat postavio je Dijego Farijas u 60. minutu.

Empoli je ostvario petu pobedu u prvenstvu, zauzima 17. mesto na tabeli sa 21 bodom i ima tri boda više, ali i utakmicu više od Bolonje, koja se na 18. mestu nalazi prva ispod crte u zoni ispadanja.

Sasuolo je poslednje tri utakmice bez pobede i 11. je na tabeli sa 30 bodova.

Đenova je kao domaćin pobedila Lacio sa 2:1.

Lacio je poveo u 44. minutu golom Milana Badelja, a izjednačio je Antonio Sanabrija u 75. minutu. Pobedu Đenovi doneo je Domeniko Krišito golom u trećem minutu nadoknade vremena.

Lacio je sedmi na tabeli sa 38 bodova, a Djenova zauzima 13. mesto sa 25.

Fudbaleri Udinezea pobedili su na svom terenu Kjevo golom Lukaša Teodorčika u 86. minutu.

Udineze je prekinuo niz loših rezultata i zauzima 15. mesto na tabeli sa 22 boda, dok je Kjevo poslednji na tabeli sa devet bodova.