RADIO I VAR: Hetafe nastavio da gazi, pao i Rajo, Liga šampiona nije daleko

PRIMERA

Fudbaleri Hetafea pobedili su danas na svom terenu Rajo Valjekano sa 2:1, u 25. kolu prvenstva Španije.

Golove za Hetafe postigli su Haime Mata u 28. minutu i Horhe Molina u 68. minutu.

Jedini strelac za Rajo Valjekano bio je Raul De Tomas u 58. minutu.

Do prvog vođstva Hetafe je stigao posle centaršuta unutar šesnaesterca, a Mata je šutirao u gornji levi ugao. Posle korišćenja VAR tehnologije zbog sumnje da se fudbaler Hetafea nalazio u ofsajd poziciji, sudija Havijer Alberola je potvrdio svoju odluku.

Izjednačenje je doneo Raul De Tomas, koji je šutirao izvan šesnaesterca i pogodio levu stativu, ali je lopta ipak završila u golu.

Samo deset minuta kasnije Hetafe je došao do nove prednosti i konačnog rezultata. Mata je asistirao Molini, a on pogodio prazan gol.

Posle ove utakmice, fudbaleri Hetafea nalaze se na četvrtom mestu tabele Primere sa 39 bodova, dok je Rajo Valjekano na 19. poziciji sa 23 boda.

U sledećem, 26. kolu Hetafe će igrati protv Betisa dok će Rajo Valjekano dočekati Đironu.