TRKA UDVOJE SE NASTAVLJA: Šestica Bajerna, Dortmund slomio Švabe u drugom poluvremenu

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna pobedili su danas na svom terenu ekipu Volfsburga sa ubedljivih 6:0, u utakmici 25. kola nemačke Bundeslige.

Serž Gnabri je započeo goleadu u Minhenu u 34. minutu, a nakon toga su se u strelce upisali Robert Levandovski dva puta, u 37. i 85. minutu, Hames Rodriges u 52, Tomas Miler u 76. i Džošua Kimih u 82. minutu.

Bejern je zabeležio 18. pobedu od početka šampionata i trenutno je prvi na tabeli sa 57 bodova, dok je Volfsburg sedmi sa 39.

Isti broj bodova kao i Bajern ima i drugoplasirana Borusija Dortmund, koja je danas na svom terenu slavila protiv Štutgarta sa 3:1.

Marko Rojs je sa penala doneo prednost Borusiji u 62. minutu, izjednačio je Mark-Oliver Kempf u 71, a pobedu domaćem timu doneli su Pako Alkaser golom u 84. i Kristijan Pulišić pogotkom u 92. minutu.

Ekipa Štutgarta je posle 16. poraza u sezoni na 16. poziciji na tabeli sa 19 bodova.

Fudbaleri Frajburga su na svom terenu bili bolji od Herte sa 2:1, dok su Lajpcig i Augsburg odigrali meč bez golova.

(Beta, Foto: EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS)