PREKID SJAJNE SERIJE AJNTRAHTA: Augsburg u Frankfurtu napravio korak ka opstanku, Kostić asistent u porazu

BUNDESLIGA

Fudbaleri Augsburga pobedili su večeras u gostima ekipu Ajntrahta sa 3:1, u poslednjoj utakmici 29. kola nemačke Bundeslige.

Augsburg je ovom pobedom, sedmom od početka šampionata, napravio veliki korak ka opstanku u Bundesligi pošto sada na 14. mestu ima 28 bodova, sedam više od Štutgarta koji je u zoni ispadanja.

Na drugoj strani, Ajntraht je upisao prvi poraz posle šest vezanih pobeda u Bundesligi i trenutno je četvrti na tabeli sa 52 boda.

Ajntraht je na današnjem meču poveo u 11. minutu golom Gonsala Pasijenije, na asistenciju Filipa Kostića, ali je Augsburg golovima Marka Rihtera do kraja poluvremena preokrenula rezultat.

Pobedu Augsburga potvrdio je Mihael Gregorič u 84. minutu.

Fudbaleri Augsburga u narednom kolu dočekuju Štutgart, dok Ajntraht gostuje Volfsburgu.