IZ VELSA NA VRH: Liverpul slomio Kardif u drugom poluvremenu, Kristal Palas šokirao Arsenal

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na gostujućem terenu Kardif sa 2:0, u utakmici 35. kola Premijer lige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Liverpul je poveo u 57. minutu golom Žoržinja Vajnalduma, a konačan rezultat postavio je Džejms Milner u 81. minutu iz penala. Penal je dosuđen posle prekršaja Šona Morisona na Mohamedom Salahom. To je peti put ove sezone u Premijer ligi da je Salah iznudio penal.

Liverpul je posle šest uzastopnih pobeda prvi na tabeli sa 88 bodova i ima dva boda više, ali i utakmicu više od Mančester sitija. Siti u sredu igra protiv gradskog rivala Junajteda.

Kardif je pretrpeo 22. poraz i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu na tabeli sa 31 bodom. Tri boda više, ali i utakmicu manje ima Brajton, koji je je prvi iznad crte.

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su kao gosti Arsenal sa 3:2.

Kristal Palas je poveo u 17. minutu golom Kristijana Bentekea, a izjednačio je Mesut Ozil u 47. minutu. Novo vodjstvo gostima doneo je Vilfred Zaha u 61. minutu, a dva gola prednosti Džejms Mekartur golom u 69. minutu. Konačan rezultat postavio je Pjer Emerik Obamejang u 77. minutu.

Arsenal je pretrpeo drugi poraz u poslednje tri utakmice i četvrti je na tabeli sa 66 bodova, koliko ima i petoplasirani Čelsi. Bod više ima Totenhem na trećem mestu, dok je Mančester junajted na šestom mestu sakupio 64 boda.

(Beta, Foto: EPA/WILL OLIVER)