BORUSIJA DEKLASIRANA OD ŠALKEA: Bajernu lakši put do titule u Nemačkoj

Bundesliga

Fudbaleri Borusije Dortmund izgubili su danas od Šalkea na svom stadionu sa 4:2, u 31. kolu Bundeslige.

Borusija posle poraza ima mnogo manje šanse da osvoji titulu.

Ima bod manje od vodećeg Bajerna, uz utakmicu više od branioca titule šampiona Nemačke.

Tim iz Dortmunda je poražen iako je vodio golom Marija Gecea.

Šalke je preokrenuo već u prvom poluvremenu preko Davida Kadjurija i Salifa Sanea.

Marko Rojs je dobio crveni karton u 60. minutu, a Kalidjuri je dva minuta potom dao treći gol za Šalke.

Potom je u timu Borusije isključen i Marius Volf u 65. minutu.

Borusija je u 85. smanjila na 3:2 preko Aksela Vitsela, ali je Bril Embolo samo minut kasnije dao četvrti gol za Šalke.

Lajpcig je sa 2:1 pobedio Frajburg i učvrstio se na trećem mestu.

Ajntraht je igrao bez golova sa Hertom i tako ugrozio četvrtu poziciju, na koju će Borusija Menhengladbah imati priliku da se popne.

Fortuna je sa 4:1 u Diseldorfu pobedila Verder Bremen, dok je Hanover rezultatom 1:0 savladao Majnc.