PORAZI PRETENDENATA NA LIGU ŠAMPIONA: Đirona šokirala Sevilju, Real Sosijedad bolji od Hetafea

PRIMERA

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su danas na svom terenu Hetafe sa 2:1, dok je Đirona s 1:0 slavila protiv Sevilje u utakmicama 35. kola španske Primere.

Real Sosijedad je poveo golom Vilijana Žozea u 21. minutu iz jedanaesterca, da bi na 2:0 povisio Mikel Ojarzabal u 53.

Hetafe je preko Samjuela Saisa u 89. minutu samo uspeo da ublaži poraz.

Djirona je pred svojim navijačima upisala veoma bitnu pobedu u borbi za opstanak, a strelac jedinog pogotka bio je Portu u 62. minutu.

Ovim trijumfom Đirona je došla do 17. mesta sa 37 bodova, dok je su Hetafe i Sevilja ostali na deobi četvrtog mesta sa po 55, a Real Sosijedad je deveti sa 44.

(Beta, Foto: EPA/Robin Townsend)