BAJERN PREGAZIO PREŽALJENI HANOVER: Bavarci sve bliži odbrani titule u Bundesligi! (VIDEO)

RUTINSKI

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su danas na svom terenu Hanover s 3:1 u 32. kolu i tako načinili još jedan korak ka odbrani titule u nemačkoj Bundesligi.

Bavarci su pred svojim navijačima ofanzivno počeli utakmicu, a do vodjstva su stigli u 27. minutu pogotkom Roberta Levandovskog.

Bajern je 13 minuta kasnije udvostručio prednost, a ovaj put u listu strelaca upisao se Lukas Gorecka.

Hanover je iz jedanaesterca u 51. minutu koji je realizovao Žonatas smanjio zaostatak, ali je Brazilac samo četiri minuta kasnije dobio drugi žuti karton, što je ekipi iz Minhena olakšalo posao.

Francusk internacionalac Frank Riberi u 84. minutu postavio je konačnih 3:1.

Bajern je prvi na tabeli sa 74 boda, pet više od Borusije Dortmund koja kasnije danas igra protiv Verdera, dok je Hanover nakon poraza i definitivno ispao iz Bundeslige, pošto je poslednji, 18. sa 18 bodova.

U derbiju kola Borusija Menhengladbah i Hofenhajm igrali su nerešeno 2:2. Borusija je dvaput zaostajala, ali je oba puta uspela da se vrati i dodje do bitnog boda u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Golove za Hofenhajm postigli su Pavel Kaderabek u 33. i Nadjem Amiri u 79. minutu, dok su strelci za Borusiju bili Matijas Ginter u 74. i Josip Drmić u 84.

Borusija je peta na tabeli sa 52 boda, dok je Hofenhajm sedmi sa 51.

Volfsburg je na svom terenu pobedio Nirnberg s 2:0, dok je Herta u Berlinu s 3:1 slavila protiv Štutgarta.