RONALDO DOBIO PROTIVNIKA U BORBI ZA PEHAR! Holandija posle produžetaka bolja od Englеske za finale Lige nacija! (VIDEO)

ŠOU!

Reprezentacija Holandije plasirala se u finale Lige nacija pošto je u polufinalu posle produžetaka bila bolja od selekcije Engleske sa 3:1 (0:1).

Englezi su poveli golom Rašforda sa bele tačke već u 32. minutu meča, a tim rezultatom okončano je i prvo poluvreme ove utakmice. U nastavku, inicijativu su preuzeli Holanđani koji su preko De Lihta u 73. minutu meča posle kornera izjednačili rezultat. Propustili su Holanđani par odličnih šansi, pa se otišlo u produžetke.

U dodatnih trideset minuta igre bolje su se snašli Holanđani koji su iskoristili početničke greške Gordog Albiona i autogolom Vokera, a zatim i pogotkom Kvinsija Promesa potpuno preokrenuli rezultat.

U finalu Holandija će se u nedelju od 20:45 sa reprezentacijom Portugala boriti za prvi pehar u Ligi nacija.