GOLEADE NA STARTU EVROPSKOG PRVENSTVA ZA MLADE: Kijeza je nova zvezda! Italija u derbiju pobedila Španiju, Poljska iznenadila Belgiju (VIDEO)

ORLOVI IGRAJU U PONEDELJAK

Počelo je Evropsko prvenstvo za mlade u Italiji! Odigrane su utakmice prvog kola Grupe A...

Poljska je na premijeri iznenadila Belgiju 3:2, a onda su "azuri" u derbiju savladali Španiju 3:1.

U oba meča viđeni su preokreti.

Belgija je povela preko Leje u 16. minutu, a onda su Žurovski u 26, Bjelik u 52. i Šimanski u 79. doneli Poljskoj nedostižnu prednost. Poraz "crvenih đavola" ublažio je Kols u 84. minutu.

U sudaru dve najtrofejnije evropske nacije u ovom uzrastu u Bolonji je slavio domaćin.

Dani Sebaljos je prelepim golom doneo radost Špancima u devetom minutu, a onda je na scenu stupio Federiko Kijeza.

Sin slavnog fudbalera Enrika Kijeze sam je kreirao preokret pogocima u 36. i 64. minutu.

Konačan rezultat postavio je Lorenco Pelegrini u 82. minutu iz penala za koji se sam izborio u duelu sa Solerom. Sudija Serdar Gozubujuk je na belu tačku pokazao tek posle pregledanog video snimka.

U drugom kolu Grupe A u sredu se sastaju Italija - Poljska i Španija - Belgija.

Reprezentacija Srbije startuje u ponedeljak u Grupi B duelom sa Austrijom (18.30).

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/ALESSIO MARINI)