MLADI FUDBALERI ŠPANIJE DEKLASIRALI FRANCUSKU I PLASIRALI SE U FINALE EP: Za trofej kontinentalnog šampiona sa boriće se sa Nemačkom

EP ZA MLADE

Mlada fudbalska reprezentacija Španije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Italiji i San Marinu, pošto je u polufinalu u Ređo Emiliji pobedila Francusku sa 4:1.

Francuska je povela u 16. minutu, a gol iz penala postigao je Žan Filip Mateta. Posle toga, Španija je postigla četiri gola. Izjednačio je Mark Roka 28. minutu, a prednost Špancima doneo je Mikel Ojarzabal u petom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena iz penala.

Treći gol postigao je Dani Olmo u 47. minutu, a konačan rezultat postavio je Borha Majoral u 67. minutu.

Španija će u finalu igrati protiv Nemačke, koja je ranije danas pobedila Rumuniju sa 4:2.