AMERIKANKE ODBRANILE TITULU SVETSKOG ŠAMPIONA: Fudbalerke SAD u finalu bolje od Holandije

SP U LIONU

Ženska fudbalska reprezentacija SAD odbranila je titulu svetskog šampiona, pošto je u finalu Svetskog prvenstva u Lionu pobedila Holandiju sa 2:0.

Amerikanke su povele u 61. minutu golom Megan Rapino iz jedanaesterca, koji je dosudjen nakon preglednog video snimka i duela Stefani van der Graht i Aleks Morgan. To je bio šesti gol Rapino na turniru.

Konačan rezultat postavila je Rouz Lavel u 69. minutu posle solo akcije. Uzela je loptu na 30 metara, stigla do šesnaesterca, prošla je Van Der Graht i poslala loptu pored holandske golmanke.

Selekcija SAD je osvojila četvrtu titulu svetskog šampiona i postala tek druga ekipa u istoriji koja je odbranila titulu. Prethodno, to su uradile fudbalerke Nemačke 2007. godine, posle titule osvojene četiri godine ranije.

Aktuelni evropski prvak Holandija igrala je u prvom finalu u svom drugom nastupu na Svetskom prvenstvu.