LALATOVIĆ SJAJAN NA PREMIJERI: Vojvodina lako sa Mačvom na otvaranju Superlige!

RUTINSKI

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Mačve rezultatom 3:1 (0:0), u prvom kolu Super lige Srbije.

Na stadionu „Slavko Maletin Vava“ u Bačkoj Palanci, strelci za Vošu bili su Matić u 50. i 51. i Gemović u 90, dok je gol za Šapčane postigao Stevanović u 79. minutu.

U prvom poluvremenu, igra se odvijala uglavnom na polovini terena. Vojvodina je imala veći posed lopte, ali je Mačva bila nešto opasnija pred golom.

Međutim, u 50. minutu, Voša je došla u vođstvo. Centaršut sa strane odlično je iskoristio Matić i glavom doveo svoj tim u vođstvo, a samo minut kasnije, isti igrač povisio je na 2:0, uklizavanjem nakon dobrog prodora Vinsenta.

U 79. minutu, Šapčani su uspeli da smanje rezultat i to zahvaljujući nezgodnom udarcu Stevanovića sa oko 18 metara, kada je lopta prešla preko ruke Rockovu i nekako završila u mreži.

Ipak, u 90. minutu, Gemović je postigao svoj prvenac u dresu Vojvodine i ujedno postavio konačnih 3:1 za „staru damu“.