KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA!

ZVEZDA IZGUBILA U HELSINKIJU, ALI PROŠLA DALJE: Jovančić crveno-belima pokazao put ka Kopenhagenu! Meč u senci provokacije Albanaca (KURIR TV)

Fudbaleri Crvene zvezde porazom večeras na gostovanju Helsinkiju sa 2:1 (0:0), plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Od specijalnog izveštača Kurira iz Helsinkija - Aleksandra Radonića!

Nakon trijumfa u Beogradu 2:0, tim Vladana Milojevića je gubio od 46. minuta golom Sebastijansa Dalstroam, Dušan Jovančić je već u 56. izjednačio i rešio pitanje prolaza, dok je Riku Riski u samom finišu doneo pirovi pobedu domaćinu.

Poraz u Finskoj dobra je opomena za prvaka Srbije, posebno što je u periodu od 10 minuta početkom drugog poluvremen bila blizu drame, odnosno od gola Dalstroma posle kiksa Milana Rodića i lakog prolaza pored Srđana Babića, ali je Jovančić umirio domaćine.

Pre lagane egzekucije srpskog veziste, na sjajnu asistenciju Marka Marina, Helsinki je imao zicer koji nije iskoristio zahvaljujući intervenciji golman Milana Borjana, što je možda i preokrenulo tok utakmve.

Do kraja nije viđeno puno toga, osim što je u 92. minutu Riski matirao Borjana za pobedu koja nije značila ništa.

Zvezda je, teže nego što se očekivalo, preskočila drugu od četiri prepreke ka elitnom takmičenju i obezbedila duele, verovatno sa danskim Kopenhagenom.

Ponovo će na sever "starog kontinenta", ali će morati mnogo bolje kako bi osigurala jesen u Evropi.

Meč je obeležila i provokacija Albanaca, sa albanskom i kosovskom obeležjima, prema navijačima Zvezde, posle čega je reagovalo obezbeđenje i premestilo ih na veću daljinu.

1 / 8 Foto: EPA

DRUGO POLUVREME!

92. minut - GOOOOOOL! Helsinki ponovo vodi, ali ovo ništa ne menja. Zvezda ide dalje

90. minut - Meč je produžen za četiri minuta.

88. minut - Miloš Degenek ušao u igre umesto Kanjasa.

78. minut - Žuti karton za Milana Pavkova.

77. minut - Vananen ulazi u igru umesto Vilijama Pare.

75. minut - Jevtović izlazi iz igre, na teren ulazi Mirko Ivanić.

66. minut - Viktor Luiz ulazi u igru umesto Rafinje.

56. minut - GOOOOOOL! Zvezda uzvraća udarac! Marin je odličnim pasom izbacio samog Jovaničića, koji je opalio, lopta je zakačila štopera domaćina i prevarila golmana. Helsinki sada mora da postigne čak tri gola ukoliko želi dalje!

55. minut - Milan Pavkov ulazi u igru umesto Ričmonda Boaćija!

47. minut - Kraći prekid utakmice zbog lakše povrede Zvezdinog golmana Milana Borjana.

46. minut - GOOOOOOL! Dalstrom se prošetao kroz odrbanu Zvezde i doveo domaćina u prednost.

PRVO POLUVREME!

45. minut - kraj prvog poluvremena, sudija nije produžio prvi deo igre ni za minut.

41. minut - Tempo igre je drastično pao posle nekoliko dobrih prilika za crveno-bele. Sada domaćin pokušava da iskoristi pad koncentracije Zvezde.

Pred početak utakmice u Helsinkiju došlo je do masovne tuče navijača Zvezde i domaće ekipe.

32. minut - Nova odlična prilika za Marina. Sam sebi je izborio šansu, ušao u šesnaest i opalio, ali ga je u poslednji čas izblokirao štoper domaćina.

Pred početak meča fudbaleri Zvezde izašli su u majicama podrške za saigrača Branka Jovičića. Lep gest crveno-belih.

26. minut - Sa tribina čuje se pesma navijača Zvezde. Tempo igre je malo opao posle zanimljivoh uvodnih nekoliko minuta.

Albanci koji su provocirali delegaciju Zvezde izbačeni su sa tribine posle reakcije obezbeđenja i redara na stadionu.

20. minut - Nova odlična prilika za Zvezdu. Marin je izveo korner, fudbaler Zvezde je loptu glavom prebacio na drugu stranu na kojoj je bio Ben koji nije uspeo najbolje da se snađe.

12. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU! Rodić je centrirao, Ben zahvatio loptu glavom sa ivice peterca, ali je lopta prošla par centimetara od leve stative gola domaćina.

10. minut - Jovičić pokušava sa nekih 20 metara od gola, ali lopta ide daleko preko prečke!

8. minut - Prvi priliku na meču imao je Helsinki iz prekida, ali bez opasnosti za golmana Borjana.

1. minut - Utakmica je počela!

Pred početak meča došlo je do manjeg incidenta na tribinama, ali sve se brzo smirili.

Zvezda - Borjan, Stojković, Milunović, Babić, Rodić, Kanjas, Jovančić, Ben, Marin, Jevtović, Boaći

Helsinki - Rudakov, Ošonesi, Rafinja, Riski, Dalstrom, Para, Alho, Tarasov, Kairinen, Obilor, Mensa

17:42 - Fudbaleri Zvezde izašli na poslednje zagrevanje pred meč sa Helsinkijem.

17:33 - Pogledajte VIP ložu stadiona Helsinkija.

17:28 - Korteo Delija stigao na stadion Helsinkija.

17:19 - Zagrevanje

17:13 - Delije stigle na revnaš sa Helsinkijem.

Vladan Milojević iznenadio je sve odlukom da Kanjasa stavi u prvih 11, dok u istoj postavi nema Miloša Degeneka, koji je skoro doša u tabor crveno-belih!

Fudbaleri Crvene zvezde s kapitalom od dva gola ulaze u današnji (18.00) revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona s Helsinkijem.

Napadač Ričmond Boaći, strelac prvog gola na utakmici u Beogradu, veruje da crveno-beli mogu do još jednog trijumfa nad upornim i čvrstim Fincima.

- Navijači su izvukli najbolje od nas u prvoj utakmici. Mnogo mi znači što sam dao gol, jer je to moja zahvalnost prema Srbiji i srpskom narodu, koji me je prihvatio kao najrođenijeg. Finci će igrati isto kao i u prvom meču, mada će morati da se otvore ukoliko požele da nam daju gol. E, to je onda prilika za nas, jer svi dobro znaju kakvi smo kad dobijemo prostor - poručio je Ričmond Boaći, a onda analizirao veštačku podlogu na kojoj će biti igrana utakmica:

- Veštačka trava će sigurno više odgovarati domaćinu nego nama. Dan pred put trenirali smo na toj podlozi na našem stadionu kako bismo se prilagodili uslovima koji nas čekaju u Finskoj.

Napadač iz Gane bio je meta žestokih startova defanzivaca Helsinkija, posebno snažnog Obilora.

- Sve je to normalno. Protivnik čini sve da me eliminiše. Ili će da me tuče, ili će da me uplaši... Na meni je da im odgovorim. Najbolje je kad postignem gol (smeh)... Bio sam prethodnih dana na masaži, dobro trenirao. Spreman sam za revanš.

Velika želja Ričmonda Boaćija bila bi da Crvena zvezda ponovo dođe do Lige šampiona.

- Verujem u taj cilj! Želim još jednu Ligu šampiona! Već smo bili tamo, zašto da ne ponovimo taj uspeh. Nijedan protivnik nije lak i zato sve do kraja moramo da shvatimo ozbiljno. Helsinki je prvi na listi - objasnio je Boaći.