POBEDA CRVENO-BELIH PRED PUT U KOPENHAGEN: Milojević promešao karte, Vulić i Jevtović precrtali Mladost (VIDEO)

ZVEZDA PO NAVICI 2:0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost na stadionu "Rajko Mitić" 2:0 (2:0) u prvoj utakmici četvrtog kola Superlige Srbije.

Crveno-belima je ovo bio treći prvenstveni meč i imaju maksimalan učinak, dok su Lučanci doživeli drugi poraz u četvrtoj utakmici, pa su ostali na četiri osvojena boda.

Zanimljivo je da je Zvezda sve superligaške pobede ostvarila identičnim rezultatom - 2:0.

Trener prvaka Srbije Vladan Milojević "promešao je karte" i odmorio većinu standardnih prvotimaca - Marin, Ben, Rodić, Vukanović kao i povređeni Pavkov, nisu bili u protokolu, na klupi su meč presedeli Jovančić i Milunović, dok je Degenek na početku drugog poluvremena zamenio Babića.

Uprkos tome Zvezda nije imala problema da zabeleži rutinsku pobedu nad Lučancima.

Strelci su bili Miloš Vulić u četvrtom minutu i Milan Jevtović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Vulićev pogodak bio je naročito lep. Izveo je slobodan udarac sa 20-ak metara iskosa sa leve strane i precizno naciljao bliži ugao golmana Rosića, koji je bio nemoćan.

Pred odlazak na odmor postavljen je konačan rezultat. Gajić je proigrao Jevtovića, koji se oslobodio Mićovića i precizno šutirao.

Igra nije imala jak ritam, ali to se nije moglo ni očekivati s obzirom na veliku vrućinu u Beogradu.

Večerašnja utakmica na "Marakani" bila je posebna za golmana Zvezde Milana Borjana, ali i trojicu njegovih saigrača.

Borjan je zabeležio jubilarni 100. nastup za crveno-bele, pa mu je zbog tog jubileja predsednik Svetozar Mijailović uručio uramljeni dres sa brojem 100.

Njegoš Petrović, koji je pre samo dva dana stavio paraf na vernost Zvezdi, dobio je priliku da debituje od prvog minuta, a u drugom poluvremenu Milojević je istu čast ukazao i napadačima, Portugalcu Tomaneu i Crnogorcu Nikoli Krstoviću.

KRAJ 2:0

80. minut - Krstović umesto Ivanića, to je poslednja izmena kod Zvezde.

73. minut - Simić je izašao sam pred Rosića, istina bio je mnogo iskosa sa desne strane, pa je golman gostiju intervenisao.

64. minut - Uzalud su se radovali Lučanci... Suraka je asistirao, a Pavlović zatresao Zvezdinu mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

63. minut - Rosić brani i pokušaj Ivanića, koji je bio pod oštrim uglom prilikom šuta.

62. minut - Suraka je zamenio Selenića kod Mladosti, a Tomane Boaćija kod Zvezde.

56. minut - Simić je šutirao špicem, a golman Rosić, uz pomoć sreće, uspeo da zaustavi taj udarac.

51. minut - Prvi put prete gosti. Tukao je Sekulić, a Borjan atraktivnom intervencijom spasava gol.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, a u obe ekipe napravljena je po izmena. Kod gostiju je Pešić zamenio Eliomara, a kod domaćina je Degenek zauzeo mesto Babića, koji se žalio na povredu.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 2:0

45+1. minut - 2:0 - JEVTOVIĆ! Gajić je proigrao Jevtovića, koji se oslobodio Mićovića i precizno šutirao.

44. minut - Šut Pankova iz daljine, tek da malo razbije monotoniju.

38. minut - Ritam igre je opao u drugoj polovini prvog poluvremena.

23. minut - Aplauzi za Njegoša Petrovića za pokušaj sa distance.

19. minut - Povredio se Babić, ali se posle ukazane lekarske pomoći, vratio na teren.

8. minut - Još jedna prilika za Zvezdu, Ivanić je šutirao sa roglja peterca, ali je Rosić odbranio.

4. minut - 1:0 - VULIĆ! Majstorija Zvezdinog fudbalera! Izveo je slobodan udarac sa 20-ak metara iskosa sa leve strane, precizno je ciljao bliži ugao, pa golman Rosić nije mogao da brani.

1. minut - Utakmica je počela.

20.00 - Predsednik Zvezde Svetozar Mijailović uručio je Milanu Borjanu uramljeni dres sa brojem 100, jer sjajni golman danas igra 100. meč za crveno -bele.

SASTAVI:

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević odlučio je odmori Marina, Bena, Degeneka, Rodića, Pavkova i Vukanovića, čija imena nisu u protokolu, dok su na klupi Jovančić, Milunović, kao i Tomane...

Priliku da debituje dobio je Njegoš Petrović, koji je pre dva dana u Zvezdu stigao iz Rada.

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Pankov, Babić, Žander – Petrović, Vulić – Jevtović,Ivanić, Simić – Boaći.

Mladost: Rosić – Andrić, Selemić, Šatara, Leković – B. Milošević, Sekulić – Pavlović, Radivojević, Mićević – Eliomar.

Crveno-beli su do sada odigrali dva meča u prvenstvu i oba dobili, dok su Lučanci zabeležili po pobedu, remi i poraz.

Zvezda je dobila osam od prethodnih devet duela sa ekipom Mladosti, s tim da njihov remi u poslednjoj utakmicu nije bio negativan za ekipu Vladana Milojevića, jer je u Kupu prošla dalje.

Današnji meč predstavlja uvertiru Zvezdi za revanš sa Kopenhagenom, koji igra u utorak u Danskoj. Podsetimo, u prvoj utakmici u Beogradu bilo je 1:1.

Susret sa Lučancima je poseban za golmana Milana Borjana, jer je zabeležio 100. nastup za Zvezdu.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)