MANČESTER SITI ODGOVORIO LIVERPULU: Građani brutalni protiv Vest Hema! Šampion petardom po Čekićarima u istorijskoj utakmici (VIDEO)

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester sitija započeli su odbranu titule ubedljivom pobedom na gostovanju Vest Hemu.

U meču prvog kola Premijer lige, Vest Hem - Mančester siti 0:5 (0:1).

Vicešampion Liverpul i, po opštem mišljenju, uz Siti glavni kandidat za titulu ove sezone, startovao je u petak savladavši Norič 4:1, a dan kasnije "građani" su mu žestoko odgovorili - preko leđa "čekićara".

Vest Hem je bio nemoćan protiv mašinerije Pepa Gvardiole, a odolevao je do 25. minutu kada mu je mrežu načeo Gabrijel Žesus.

U drugom poluvremenu usledila je kanonada gostiju. Redom su golove davali Sterling u 51. i 75. minutu, pa Aguero iz penala u 86, a onda je Sterling u 91. upisao het-trik.

Mora se napomenuti da je Rijad Marez zabeležio tri asistencije.

Ova utakmica ima epitet "istorijske", jer je prvi put u Premijer ligi korišćen VAR. Uz pomoć video tehnologije, pri rezultatu 0:2, poništen je gol Gabrijela Žesusa.