TINEJDŽER OD 126 MILIONA LUPIO ŠAMAR STAROJ DAMI: Atletiko Madrid pobedio Juventus

MEĐUNARODNI KUP ŠAMPIONA

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Juventus 2:1 (2:1) u poslednjem meču pripremnog turnira Međunarodni kup šampiona.

"Jorgandžije" su na utakmici odigranoj u Stokholmu povele golom Tomasa Lemara u 24. minutu, izjednačio je Sami Kedira u 29, a konačan rezultat postavio je portugalski tinejdžer plaćen Benfiki 126 miliona evra, Žoao Feliks u 33. minutu.

Bio je ovo prvi susret ovih rivala posle dvomeča u osmini finala prošlosezonske Lige šampiona kada je Juventus, zahvaljujući het-triku Kristijana Ronalda, eliminisao Atletiko uprkos porazu u Madridu (2:0, 3:0).

Međunarodni kup šampiona osvojila je Benfika, jedina ekipa sa sve tri pobede.

Današnji duel predstavljao je generalnu probu pred početak prvenstva i Atletiku, koji se u prvom kolu La Lige sastaje sa Hetafeom, i Juventusu, koji Seriju A otvara utakmicom u Parmi.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: EPA/Erik Simander)