LIVERPUL NE GUBI PENALE U ISTANBULU: Osvajač Lige šampiona uzeo Superkup pošto je savladao Čelsi! VIDEO

superkup

Fudbaleri Liverpula su osvojili Superkup Evrope, savladavši Čelsi u Istanbulu posle jedanaesteraca, pošto je nakon 120 minuta bilo 2:2.

U penal seriji je devet izvođača bilo sigurno, a onda je u desetom pokušaju Tami Ejbraham bio tragičar.

Njegov šut je odbranio golman Liverpula Adrijan.

Čelsi je poveo golom Olivijea Žirua u 36. minutu na asistenciju Kristijana Pulišića, da bi izjednačujući pogodak za Liverpul u 48. postigao Sadio Mane.

Liverpul je u petom minutu prvog produžetka došao do vođstva, a strelac je ponovo bio Mane, ali Čelsi je iz penala samo pet minuta kasnije izjednačio.

Golman Adrijan oborio je Tamija Ejbrahama, a prvi ženski sudija u nekom od finala u Uefa takmičenjima Stefani Frapar, pokazala je na belu "tačku". Siguran izvodjač jedanaesterca bio je Žoržinjo.

U penal seriji, sva petorica izvodjača za Liverpul bili su sigurni - Firmino, Fabinjo, Divok Origi, Trenet Aleksander-Arnold i Mohamed Salah.

S druge strane, pogotke za Čelsi postigli su Žoržinjo, Ros Barkli, Mejson Maunt i Emerson, dok je Ejbrahamov šut odbranio Adrijan.

Penali

5:4 - Ejbraham je promašio penal! Liverpul je osvojio Superkup!

Produžeci

120. minut - PENALI ODLUČUJU!

118. minut - Maunt je šutirao sa ivice šesnaesterca, Adrijan brani!

114. minut - Velika prilika za Pedra, Adrijan brani!

103. minut - Izmena u Liverpulu, Origi umesto Manea.

101. minut - Izmena u Čelsiju. Barkli umesto Kovačića.

101. minut - GOOOL! Žoržinjo je prevario Adrijana i izjednačio na 2:2.

99. minut - Penal za Čelsi! Adrijan je oborio Ejbrahama!

95. minut - GOOOL!!! Sjajna akcija Liverpula po levoj strani, Mane i Firmino su odigrali dupli pas, a Mane pod prečku poslao loptu u mrežu.

91. minut - Izmena u Liverpulu. Aleksander-Arnold je ušao umesto Robertsona.

Drugo poluvreme

Kraj regularnih 90 minuta

90+3. minut - Poslednju priliku na utakmici imao je Liverpul. Salah je otišao suviše desno i nije mogao da šutira direktno na gol, a njegov pokušaj centaršuta nije ispratio niko od saigrača.

83. minut - Drugi put na utakmici Čelsiju je poništen gol. Mejson Maunt se nalazi u ofsajdu prilikom prijema lopte.

79. minut - Žuti karton za fudbalera Čelsija Cezara Aspilikuetu.

75. minut - Neverovatna odbrana Kepe. Šutirali su Salah i Van Dajk.

61. minut - Liverpul ima inicijativu i kontrolu, ali nema prilika

50. minut - Bomba Firmina! Igrač koji je ušao na poluvremen, napravio je već dve dobre stvari za svoj tim

48. minut - GOOOOOOL 1:1 Mane! Fabinjo je butinom uspeo da ubaci loptu u šesnaesterac, tu se našao Firmino koji je uspeo da je dodirne i prebaci do Manea. Omaleni napadač je bio spretniji od Kepe i poslao je loptu u mrežu

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

40. minut - ČELSIJU PONIŠTEN GOL! Pulišić je zatresao mrežu, ali je pre prijema lopte bio iza leđa odbrane Liverpula. Mišel O'Nil je podigla zastavicu

36. minut - GOOOOOOOOOOL 1:0 Žiru! Kante je uzeo loptu, Pulišić je divno prosledio ka Žiruu, koji je rutinski zatresao mrežu

32. minut - Dobra akcija Čelsija i intervencija golmana Liverpula

30. minut - Bilo je opasno, ali je Mane sa više od 11 metara slabo šutirao glavom

24. minut - Makazice Žirua! Francuski napadač je imao mnogo prostora u šesnaestercu Liverpula, ali je bio okrenut leđima, pa je pokušao makazicama i poslao loptu pored desne stative

22. minut - Prečka Pedra! Žiru i Pedro su sjajno kombinovali na ivici šesnaesterca, krilni igrač Čelsija je uleteo u šesnaesterac i šutirao levom nogom sa leve strane, ali je pogodio samo prečku

16. minut - Najbolji fudbaler Liverpula je stigao do pozicije da šutira iz šesnaesterca, ali je golman Čelsija odlično reagovao.

11. minut - Pokušaj Pedra sa 18 metara je prvi udarac fudbalera Čelsija ka golu

9. minut - Fabinjo je probao, oprezan je i siguran Kepa

4. minut - Arbitarka Frapar nije reagovala na igranje rukom u šesnaestercu Čelsija, pošto je defanzivac londonskog kluba postavio ruke ispred glave kako bi se zaštitio od pokušaja Sanea

1. minut- Utakmica je počela

Sastavi

Stadion: Vodafon park (Istanbul), Sudija: Stefani Frapar

Liverpul: Adrian - Gomez, Matip, Van Dajk, Robertson - Milner, Fabinjo, Henderson - Salah, Čembrlejn, Mane.

Čelsi: Kepa - Aspilikueta, Zuma, Kristensen, Emerson - Žoržinjo, Kovačić, Kante - Pedro, Pulišić, Žiru.

Tok meča

Liverpul je osvojio titulu prvaka Evrope, dok je Čelsi podigao pehar Lige Evrope. Tako će prvi put u skoro 50 godina istorije Superkupa, snage na terenu odmeriti dva premijerligaša.

"Crveni" su sjajno započeli novu sezonu u Premijer ligi, pošto su u prvom kolu deklasirali Norič rezultatom 4:1, dok su "plavci" pod vođstvom novog menadžera Frenka Lamparda doživeli debakl.

Čelsi je poražen u velikom derbiju od Mančester junajteda, rezultatom 4:0.

Iako u mnogo boljem raspoloženju stiže u Istanbul, Jirgen Klop ima razloga za glavobolju jer se povredio Alison Beker, prvi čuvar mreže i postoji mogućnost duže pauze.

Navijačima Liverpula je turski grad ostao u dobrom sećanju, pošto su pre 14 godina osvojili "ušati pehar" po peti put, nakon "onog" finala protiv Milana.

Ovoga puta se utakmica igra na novom Bešiktaš park stadionu, koji će, to nema nikakve sumnje, biti ispunjen navijačima u crvenom i plavom.