NEZAPAMĆENE DRAME U LIVERPULU I BARSELONI: Salah sprečio čudo na Enfildu, Luis Suarez napravio preokret protiv Intera! Tadić plesao u Valensiji (VIDEO)

22 GOLA NA ŠEST UTAKMICA

Večeras su odigrane utakmice drugog kola Lige šampiona u grupama E, F, G i H.

Na šest mečeva u terminu od 21.00 viđen je spektakularan fudbal i čak 22 gola!

Fudbaleri Liverpula pobedili su sa 4:3 Salcburg u Grupi E, dok je Barselona u Grupi F posle preokreta trijumfovala sa 2:1 protiv Intera.

Liverpul, aktuelni šampion Evrope, pred svojim navijačima, bio je nadomak ubedljive pobede nad Salcbugom, s obzirom na to da je vodio sa 3:0, ali je austrijski tim uspeo da dođe do izjednačenja, ali i ne do bodova.

Domaćin je poveo pogotkom Sadio Manea u devetom minutu, da bi na 2:0 povisio Endi Robertson u 25. Ekipa Jirgena Klopa do tri gola prednosti stigla je u 36. minutu golom Mohameda Salaha.

Salcburg je do poluvremena uspeo da smanji zaostatak golom Hvang Hi-Čana u 39, da bi drugi deo meča doneo je dosta neizvesnosti posle goloa Takumija Minamina u 56.

Izjednačenje Salcbugru doneo je Erling Haland u 60, ali je Liverpul drugi pogotkom Salaha u 69. došao do trijumfa.

Ranije danas u Grupi E Napoli je na gosovanju protiv Genka igrao nerešeno 0:0.

Inter je u gostima protiv Barselone vodio od trećeg minuta pogotkom Lautara Martinesa, ali su Katalonci golovima Luisa Suareza u 58. i 84. minutu došli do preokreta i trijumfa kojim su se izjednačili na čelu tabele sa Borusijim Dortmund.

"Milioneri" su ranije danas u gostima sa 2:0 pobedili Slaviju Prag.

U Grupi G Zenit je sa 3:1 pobedio Benfiku, dok je Lion sa 2:0 bio bolji od Salcburga.

U Grupi H Čelsi je sa 2:1 slavio na gosotvanju protiv Lila, a polufinalista prošlogodišnjeg izdanja Lige šampiona, Ajaks, pobedio je sa 3:0 Vaensiju.

Srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa Dušan Tadić zabeležio je asistenciju u trijumfu na "Mestalji".

GRUPA E:

GENK - NAPOLI 0:0

LIVERPUL - SALCBURG 4:3

/Mane 9, Robertson 25, Salah 36, 69 - Hvang 39, Minamino 56, Haland 60/

Tabela: Napoli 4, Salcburg 3, Liverpul 3, Genk 1.

GRUPA F:

SLAVIJA - DORTMUND 0:2

/Hakimi 35, 89/

BARSELONA - INTER 2:1

/Suarez 58, 84 - Martinez 3/

Tabela: Dortmund 4, Barselona 4, Inter 1, Slavija 1.

GRUPA G:

LAJPCIG - LION 0:2

/Depaj 11, Terijer 65/

ZENIT - BENFIKA 3:1

/Dzjuba 22, Ruben Dijaz ag 70, Azmun 78 - De Tomas 85/

Tabela: Zenit 4, Lion 4, Lajpcig 3, Benfika 0.

GRUPA H:

LIL - ČELSI 1:2

/Osimhen 33 - Abraham 22, Vilijan 78/

VALENSIJA - AJAKS 0:3

/Ziješ 8, Promes 34, Van de Bek 67/

Tabela. Ajaks 6, Čelsi 3, Valensija 3, Lil 0.

TOK MEČEVA:

KRAJ!

85. minut - ZENIT - BENFIKA 3:1 - DE TOMAS!

84. minut - BARSELONA - INTER 2:1 - SUAREZ!

78. minut - LIL - ČELSI 1:2 - VILIJAN! Strašan gol Brazilca!

78. minut - ZENIT - BENFIKA 3:0 - AZMUN!

70. minut - ZENIT - BENFIKA 2:0 - RUBEN DIJAZ AUTOGOL!

69. minut - LIVERPUL - SALCBURG 4:3 - SALAH! Drugi gol Egipćanina, a treća asistencija Firmina.

67. minut - VALENSIJA - AJAKS 0:3 - VAN DE BEK! TADIĆ ASISTENT!

65. minut - LAJPCIG - LION 0:2 - TERIJER!

60. minut - LIVERPUL - SALCBURG 3:3 - HALAND! Gosti su od 3:0 za Liverpul stigli do 3:3!

58. minut - BARSELONA - INTER 1:1 - SUAREZ! Majstorija Urugvajca.

56. minut - LIVERPUL - SALCBURG 3:2 - MINAMINO!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

39. minut - LIVERPUL - SALCBURG 3:1 - HVANG!

36. minut - LIVERPUL - SALCBURG 3:0 - SALAH!

34. minut - VALENSIJA - AJAKS 0:2 - PROMES! "Kopljanici" su surovo kaznili domaćina posle promašenog penala.

33. minut - LIL - ČELSI 1:1 - OSIMHEN!

25. minut - PAREHO PROMAŠIO PENAL! Valensija propušta priliku da izjednači protiv Ajaksa.

25. minut - LIVERPUL - SALCBURG 2:0 - ROBERTSON!

22. minut - LIL - ČELSI 0:1 - ABRAHAM! Napadač "plavaca" je izbegao ofsajd zamku i izvršio rutinsku egzekuciju.

22. minut - ZENIT - BENFIKA 1:0 - DZJUBA!

11. minut - LAJPCIG - LION 0:1 - DEPAJ!

9. minut - LIVERPUL - SALCBURG 1:0 - MANE! Senegalac je zatresao mrežu posle duplog pasa sa Firminom.

8. minut - VALENSIJA - AJAKS 0:1 - ZIJEŠ! Strašan gol Marokanca!

3. minut - BARSELONA - INTER 0:1 - LAUTARO MARTINEZ! Šok na "Nou Kampu"! Argentinac se dobro snašao u duelu sa Lengleom i matirao Ter Štegena.

1. minut - Poslednjih šest utakmica drugog kola je počelo.

Pojedini mediji su spekulisali da Lionel Mesi neće večeras igrati za Barselonu protiv Intera, iako je prethodno najavljeno da hoće. Dileme više nema, najbolji fudbaler sveta je u sastavu!

Od srpskih fudbalera trojica su starteri u večerašnjim utakmicama. Dušan Tadić predvodi Ajaks na gostovanju Valensiji, dok se u Sankt Peterburgu igra "srpski derbi" - Branislav Ivanović (Zenit) protiv Ljubomira Fejse (Benfika).

KRAJ! GENK - NAPOLI 0:0, SLAVIJA - DORTMUND 0:2!

89. minut - SLAVIJA - DORTMUND 0:2 - HAKIMI! Marokanac postiže svoj drugi gol večeras! Kao i prvi, i ovaj je dao iz kontre i potvrdio pobedu gostiju.

84. minut - I još jedna prilika za Genk! Alan se okliznuo pred svojim golom, ali Hadži to nije iskoristio, jer je pucao pored gola.

77. minut - Čudo je kako na ove dve utakmice nije bilo više od jednog gola! Naročito to važi za duel u Genku gde su oba rivala imala dosta šansi, naravno, značajno veći broj ih je stvorio Napoli, čiji su fudbaleri čak tri puta pogađali okvir gola u prvom poluvremenu.

64. minut - Odnos u udarcima na gol na meču Genk - Napoli je 14:13 u korist domaćina.

58. minut - Još jedna velika prilika za Kaljehona, ali je fudbaler Napolija tukao pored gola.

47. minut - Kakvu šansu je propustila Borusija, identičnu kao Slavija u 21. minutu. Sančo je izašao sam na Kolara, ali ga je domaći golman nadmudrio. Da li će i gosti biti kažnjeni za promašaj?

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

42. minut - U poslednjih nekoliko minuta utakmice u Genku domaćin preti, ali je golman Napolija Meret i dalje nesavladan.

35. minut - SLAVIJA - DORTMUND 0:1 - HAKIMI! Marokanac je sjajno istrčao kontru i sve sam uradio. Na ovaj način domaćin je kažnjen za veliki promašaj iz 21. minuta.

25. minut - Milik je ponovo pogodio prečku, ovaj put udarcem glavom, Poljak baš nema sreće.

21. minut - Velika prilika za Slaviju! Masopust je išao sam na Burkija, mogao je da bira šta će da radi, na kraju je šutirao, a golman gostiju odbranio.

15. minut - Kakve dve šanse za Napoli u samo tri sekunde! Prvo je Kaljehonov udarac iz zicer pozicije golman Kuke prosledio u stativu, a onda se lopta odbila do Milika, koji je, ležeći na zemlji, šutirao i pogodio prečku.

1. minut - Utakmice su počele.

Prvi na teren danas izlaze fudbaleri Genka i Napolija, odnosno praške Slavije i Borusije Dortmund.