NORVEŠKA SENZACIJA ZADIVILA EVROPU: Klinac daje golove kome stigne i Liverpul mu se poklonio! Već dao četiri gola u LS!

O NJEMU SE PRIČA

Erling Braut Haland ima samo 19 godina, a fudbal igra kao mator!

Mladi golgeter Red Bul Salcburga, zaludeo je Evropu koja se klanja njegovim majstorijama!

Austrijanci su zamalo savladali Liverpul, pošteno ih namučili a mladi Norvežanin oduševio je sve prisutne

.

Liverpul je posle samo pola sata igre vodio 3:0, ali to nije obeshrabrilo hrabre momke iz Salcburga

Salcburg je došao da igra fudbal i nije odustajao ni pored tri komada u mreži. Tim sa tek nekoliko iskusnih igrača i čak sedmoricom startera mlađih od 24 godine je pokazao fudbalski bezobrazluk za divljenje

. Koreanac Hvang je pred kraj poluvremena poslao Van Dajka po burek i zakucao loptu u mrežu. A onda je na početku drugog poluvremena asistirao Japancu Minaminu za drugi gol. Trener Marš je osetio da su njegovi momci dobili krila i ohrabrio ih je uvođenjem tinejdžerske senzacije Halanda u igru, a čudesni Norvežanin mu je vratio posle samo tri minuta na terenu!

Opet je zaspala odbrana Liverpula, a Haland posle sjajnog kretanja postigao četvrti gol u Ligi šampiona.

Njegovo ime, šira javnost je prvi put čula prošlog leta, kada je u dresu mlade reprezentacije Norveške postigao neverovatnih devet golova u pobedi svoje reprezentacije nad Hondurasom (12:0) na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina.

Nakon te utakmice jedan novinar je konstatovao da je mogao da postigne i deset golova

- Šteta, ali srećan sam i sa devet - odgovorio je Haland.

Talentovani fudbaler je u mladosti bio poprilično mršav, što mu je predstavljalo problem u duelima sa mnogo snažnijim i starijim igračima.

Ipak, u prvih šest meseci u Brineu, uspeo je da se ugoji čak 15 kilograma.

U tom klubu započeo je karijeru, gde je debitovao sa nepunih 16 godina, dve godine kasnije 2017 godine prešao je u Molde, gde je postigao 16 golova na 30 utakmica,a na meču protiv Brana čak četiri gola u razmaku od 17 minuta!

Već je tada bilo jasno da je prerastao prvenstvo Norveške, pa je u januaru 2019. prešao u Red Bul Sacburg za pet miliona evra.

Nije odmah dobio priliku, ali je strpjivo čekao šansu.

- On je najteži protivnik protiv koga možete da igrate. U Brineu je bio brz i pametan, ali sada mu je i fizička pripremljenost na zavidnom nivou. Ako mu daš prostor, pretrčaće te, ako mu se približiš, oduvaće te svojom snagom - opisao je Halanda jedan od njegovih rivala u norveškom šampionatu.

Halandu dosta pomaže i njegov otac Alfe-Inge Haland, bivši fudbaler Lids junajteda, Notingem Foresta i Mančester sitija i Najveća želja mu je upravo da zaigra u Premijer ligi.

Posle ovakvih partija čini se da je to samo pitanje dana.