LEVANDOVSKI UŠAO U ISTORIJU: Bajern se kockao sa Union Berlinom, ali ga pobedio! Bez golova u derbiju Rura

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas na svom terenu Union Berlin sa 2:1, u utakmici devetog kola Bundeslige.

Šampion Nemačke poveo je u 13. minutu golom Benžamena Pavara, dok je drugi gol postigao Robert Levandovski u 53. minutu. Jedini gol za klub iz Berlina postigao je Sebastijan Polter u 86. minutu, dok je Sebastijan Anderson promašio penal u 58. minutu.

Levandovski je ušao u istoriju Bundeslige pošto je bio strelac u svakoj od devet utakmica ove sezone. Oborio je rekord Pjera Emerika Obamejnaga koji je igrajući za Borusiju iz Dortmunda u sezoni 2015/2016 u prvih osam prvenstvenih utakmica postizao golove.

Levandovski je prvi strelac lige sa 13 golova. Poljski napadač postigao je 19 golova u 14 utakmica u svim takmičenjima ove sezone.

Bajern je prvi na tabeli sa 18 bodova, a Union Berlin zauzima 15. mesto sa sedam bodova.

Frajburg je na svom terenu pobedio Lajpcig sa 2:1. Domaći su poveli u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Nikolasa Hoflera, a prednost je udvostručio Nils Petersen u 90. Tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Lukas Klosterman.

Frajburg je drugi na tabeli sa 17 bodova, bodom manje od Bajerna. Lajpcig je poslednje četiri utakmice bez pobede i šesti je na tabeli sa 15 bodova.

Šalke i Borusija Dortmund odigrali su nerešeno 0:0. Dakle, u derbiju Rura pobednika nije bilo.

Klub iz Dortmunda sada na trećem mestu ima dva boda manje od Bajerna, dok je Šalke sedmi sa 15.

U ostalim utakmicama Paderborn je na svom terenu pobedio Diseldorf sa 2:0 i ostvario prvu pobedu u ligi, dok je Hofenhajm u Berlinu pobedio Hertu sa 3:2.