LAJPCIG I UNION BERLIN UPISALI 3 BODA: U mečevima sa dosta golova gosti uspešniji (VIDEO)

BUNDESLIGA

Fudbaleri Lajpciga pobedili su danas u Berlinu Hertu sa 4:2, u utakmici 11. kola Bundeslige i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Herta je povela u 32. minutu golom Maksimilijana Mitelštata, a izjednačio je Timo Verner u 38. minutu iz penala. Lajpcig je poveo u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Marsela Sabicera, dok je treći gol postigao Kevim Kampl u 86.

Drugi gol na meču Verner je postigao u prvom minutu nadoknade vremena, a konačan rezultat postavio je Devi Zelke samo minut kasnije.

Lajpcig je ostvario šestu pobedu i sa 21 bodom zauzima drugo mesto na tabeli. Bod više ima prvoplasirana Borusija iz Menhengladbaha, ali i utakmicu manje. Herta je pretrpela treći uzastopni poraz, ukupno šesti u prvenstvu i 13. je na tabeli sa 11 bodova.

Fudbaleri Union Berlina pobedili su kao gosti Majnc sa 3:2. Berlinski tim poveo je u 30. minutu golom Markusa Ingvartsena, a zatim je dva gola postigao Sebastijan Anderson, u trećem minuu nadoknade prvog poluvremena i u 51. minutu. Golove za Majnc postigli su Karim Onisivo u 81. minutu i Danijel Brosinski u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Union Berlin je vezao dve pobede i posle ukupno četvrte zauzima 11. mesto na tabeli sa 13 bodova. Majnc je pretrpeo osmi poraz u ligi i 16. je na tabeli sa devet bodova.

U ostalim utakmicama Augsburg je na gostovanju pobedio Paderborn sa 1:0, dok su Šalke i Fortuna odigrali nerešeno 3:3.

Kasnije je na programu veliki derbi izmedju Bajerna i Borusije iz Dortmunda.