SLAVLJE SINIŠE MIHAJLOVIĆA: Trijumf Bolonje pod Vezuvom! VAR poništio gol Napoliju u 94. minutu

SERIJA A

Fudbaleri Bolonje pobedili su večeras kao gosti posle preokreta Napoli sa 2:1 u 14. kolu italijanske Serije A.

Meč na stadionu San Paolo bio je pun uzbuđenja, a čak je i gol Napolija u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena za izjednačenje poništen zbog ofsajda.

Napoli je prethodno poveo golom Fernanda Ljorentea u 41. minutu, da bi ekipa Siniše Mihajlovića u 58. pogotkom Andreasa Skova Olsena stigla do izjednačenja.

Preokret Bolonje kompletirao je Nikola Sansone u 80. minutu.

Napoli je pritiskao do kraja meča, a čak je i u sudijskoj nadoknadi vremena Ljorente pogodio za izjednačenje, međutim, gol je posle korišćenja VAR tehnologije poništen zbog ofsajda.

Bolonja je 12. sa 16 bodova, dok je Napoli sedmi sa 20.

Napolitanci su u sve dubljem kanalu, što je posledica sukoba vlasnika kluba Aurelija de Laurentisa sa trenerom Karlom Anćelotijem i igračima.

Siniša Mihajlović nije bio na klupi Bolonje, jer su mu zabranjeni odlasci na daleke puteve zbog bolesti, ali nema sumnje da su mu igrači doneli veliku radost.