MESI OBRIJAO BRADU, PA ATLETIKO: Čudesni Argentinac rešio derbi u 86. minutu i vratio Barselonu na prvo mesto (VIDEO)

PRIMERA

Fudbaleri Barselone trijumfovali su protiv Atletika u Madridu 1:0 u derbiju 15. kola španske Primere.

Gol odluke postigao je Lionel Mesi u 86. minutu.

Barselona se ovom pobedom vratila na vrh tabele, sada ima 31 bod, koliko i Real Madrid, ali i za jedan pogodak bolju gol-razliku. "Jorgandžije" su sada tek na šestom mestu sa 25 bodova.

Atletiko Madrid ni 19. put zaredom nije uspeo da savlada Barselonu u prvenstvu.

A bio je tim trenera Dijega Simeonea bliži golu, stvorio je nekoliko šansi, ali je zbog nedostatka sreće i fantastičnih intervencija golmana Ter Štegena, mreža gostiju ostala netaknuta.

Kada već "jorgnadžije" nisu mogle, učinio je to Mesi. Uzeo je loptu, odigrao dupli pas sa Luisom Suarezom i onda snažno i precizno šutirao - 0:1.

Čudesnom Argentinci je to bio deveti gol u Primeri ove sezone, a ukupno 30. na 39. utakmici protiv Atletika.

Zanimljivo je to da se Mesi na stadionu "Vanda Metropolitano" pojavio sa novim imidžom - obrijao se!

U sledećem kolu Barsa dočekuje Majorku, dok Atletiko gostuje Viljarealu.