ENFILDU SE SMEŠI TITULA! Mersisajd derbi pripao domaćinu: Liverpul ubedljiv protiv Evertona! VIDEO

Goleada

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Everton sa 5:2, u utakmici 15. kola Premijer lige.

Liverpul je upisao 14. pobedu od početka šampionata i prvi je na tabeli sa 43 boda, odnosno ima osam više od Lestera, a 11 od Mančester sitija.

Na drugoj strani, Everton se posle devetog poraza nalazi u zoni ispadanja, na 18. mestu sa samo 14 osvojenih bodova.

Goleadu na Enfildu započeo je već u šestom minutu Divok Origi, nakon sjajne asistencije Sadia Manea. Na 2:0 povisio je u 17. minutu Džerdan Šaćiri, a asistent je ponovo bio Mane.

Četiri minuta kasnije Everton je uzvratio preko Majkla Kina, ali je Liverpul drugim golom Origija (31. minut) i pogotkom Manea (45. minut) najavio još jednu pobedu.

Everton je preko Rišarlisona u finišu prvog poluvremena smanjio na 4:2, a konačan rezultat postavio je Žoržinjo Vajnaldum u 90. minutu. ; Liverpul u narednom kolu Premijer lige gostuje Bornmutu, dok fudbalere Everton čeka još jedan težak zadatak pošto im u goste dolazi Čelsi.