BORUSIJA JE OZBILJNA: Bajern pao u Menhengladbahu posle preokreta! Šampion sada na minus 7 (VIDEO)

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije Menhengladbah pobedili su danas na svom terenu Bajern iz Minhena sa 2:1, u derbiju 14. kola nemačke Bundeslige.

Ivan Perišić doneo je prednost Bajernu u 49. minutu, izjednačio je 11 minuta kasnije Rami Bensebaini, a konačan rezultat postavio je isti igrač u 92. minutu iz jedanaesterca.

Gosti su neposredno pre penala, u 91. minutu, ostali bez isključenog Havija Martineza.

Borusija Menhengladbah je prva na tabeli nemačkog šampionata sa 31 bodom, odnosno ima bod više od Lajpciga, dok je Bajern šesti sa 24 boda.

Fudbaleri Lajpciga vezali su i petu pobedu u šampionatu, pošto su danas na svom terenu slavili protiv Hofenhajma sa 3:1 golovima Tima Vernera u 11. i 52. minutu iz penala i Marsela Zabicera u 83. minutu. Strelac jedinog pogotka za Hofenhajm bio je Ermin Bičakčić u 89. minutu.

Borusija Dortmund je na svom terenu slavila sa ubedljivih 5:0 protiv Diseldorfa.

Po dva gola za pobednički tim postigli su Marko Rojs, u 42. i 71. minutu, i Džejdon Sančo, u 63. i 74. minutu, a u strelce se upisao i Torgan Azar u 58. minutu.

Borusija je treća na tabeli sa 26 bodova, dok je Diseldorf na 16. poziciji sa 12 osvojenih bodova.

U preostala dva meča, Frajburg je sa 1:0 pobedio Volfsburg, dok je Augsburg bio bolji od Majnca sa 2:1.