SERGEJ NOKAUTIRAO ŠAMPIONA: Sjajni Milinković-Savić doneo trijumf Laciju u derbiju protiv Juventusa (VIDEO)

SERIJA A

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić postigao je gol u pobedi Lacija nad Juventusom!

Nebeskoplavi su rezultatom 3:1 dobili derbi 15. kola Serije A i kao trećeplasirani sa 33 boda prišli drugoplasiranoj "staroj dami" na samo tri koraka.

Juventus posustaje u borbi za vrh, sada je dva boda iza vodećeg Intera.

Šampion je do večeras bio jedini neporaženi tim Serije A, ali se to promenilo.

Gosti su u Rimu poveli pogotkom Ronalda u 25. minutu, ali se Luiz Felipe pobrinuo da se na odmor ode rezultatom 1:1.

U 69. minutu Juventus je ostao bez isključenog Kvadrada, a pet minuta kasnije srpski reprezentativac je postigao gol koji je presudio pobednika.

Luis Alberto je poslao sjajan pas u šesnaesterac, Milinković-Savić je dobio duel sa Matijasom de Lihtom i matirao golmana Vojčeka Sćesnog za 2:1.

Mogao je Lacio do trećeg pogotka u 79. minutu, ali je Šćesni odbranio penal Imobileu, ali poljski golman je bio nemoćan u 95. minutu kada ga je savladao Kaisedo za konačnih 3:1.