JOŠ JEDNO ČAROBNO MESIJEVO VEČE: Het-trik najboljeg fudbalera sveta uz STRAŠAN gol Suareza u pobedi Barse nad Majorkom

PRIMERA

Fudbaleri Barselone su na "Nou Kampu" u spektakularnom meču pobedili Majorku 5:2 u 16. kolu Primere.

Bilo je to još jedno blistavo veče Lionela Mesija, koji je zabeležio 35. het-trik u karijeri.

Argentinac je na taj način ostavio iza sebe večitog rivala, Kristijana Ronalda koji je 34 puta uspeo da postigne tri gola na utakmici.

Najbolji fudbaler sveta je u Primeri ove sezone dao 12 golova.

Barselona je povela u sedmom minutu golom Antoana Grizmana, da bi Mesi u 17. minutu udarcem levom nogom sa 20 metara povisio na 2:0.

Ante Budimir je bio strelac oba gola za goste, a prvi je postigao u 35. minutu na asistenciju Sevilje.

Ipak, do poluvremena, još dva gola tima Ernestea Valverdea, prvo je Mesi u 41. minutu udarcem sa 18 metara pogodio za 3:1, da bi dva minuta kasnije Luis Suarez neverovatnim udarcem petom zatresao mrežu gostiju za 4:1.

Budimir je u 63. minutu smanjio na 4:2, da bi tačku na odličan meč stavio Lionel Mesi u 83. minutu.