POSLE PREOKRETA DO GORNJEG DELA TABELE: Lazovićeva Verona gubila na poluvremenu, pa sjajnom igrom došla do tri boda!

SERIJA A

Fudbaleri Verone pobedili su večeras na svom terenu Djenovu sa 2:1 u 19. kolu Serije A.

Strelci za domaći tim bili su Valerio Vere u 55. i Matija Zakanji u 65. minutu, dok je jedini gol za Djenovu postigao Antonio Sanabrija u 41. minutu.

Fudbaleri Djenove prvi su stigli do pogotka, pošto je Antonio Bareka uputio pas po levoj strani, a Sanabrija dobro reagovao ispred golmana Verone.

Izjednačenje je stiglo u drugom delu igre, pošto je Kristijan Romero skrivio jedanaesterac. Siguran izvodjač bio je Vere.

Samo deset minuta kasnije usledio je potpuni preokret Verone. Odbijenu loptu pokupio je Zakanji i pogodio za prednost svog tima.

Do kraja utakmice nije bilo prilika ni na jednoj ni na drugoj strani.

Posle 19. kola Verona zauzima osmu poziciju na tabeli Serije A, uz 25 bodova, dok je Djenova na na 18. mestu s 14 bodova.

U sledećem kolu Verona će gostovati Bolonji, dok će fudbaleri Djenove ugostiti Romu.