RONALDO MOŽE SAM: Krsitijano sa dva gola doneo pobedu Juventusu nad Parmom

SERIJA A

Fudbaleri Juventusa pobeidli su večeras na svom terenu Parmu sa 2:1 u 20. kolu Serije A.

Dvostruki strelac za Juventus bio je Kristijano Ronaldo u 43. i 58. minutu, dok je jedini gol za Parmu postigao Andreas Kornelijus u 55. minutu.

Prvo poluvreme otvoreno je velikom šansom Ronalda, koji je posle kornera bio najviši u skoku i šutirao glavom, ali je lopta završila iznad gola.

U poslednjim minutima prvog dela igre ponovo se Portugalac našao u prilici, kada je posle prodora šutirao s ivice šesnaesterca i pogodio za vođstvo "stare dame".

U sudijskoj nadoknadi prvog dela priliku za gol imao je i Aron Remzi, ali je šutirao pored gola.

Drugo poluvreme nastavljeno je u istom ritmu, a Parma je prvu priliku uspela da iskoristi i dodje do pogotka. Posle kornera glavom je šutirao Kornelijus i doneo rezultatsko izjednačenje.

Takav rezultat nije dugo bio na snazi pošto je samo tri minuta kasnije Ronaldo ponovo bio precizan.

Posle centaršuta zahvatio je loptu i šutirao u levu stranu za 2:1.

U završnici meča priliku je imala i Parma, ali se rezultat nije menjao.

U zaustavnom vremenu ponovo je Ronaldo bio u gol šansi, najpre je šutirao posle solo prodora, da bi pokušao ponovo glavom posle kornera.

"Stara dama" nalazi se na prvom mestu na tabeli Serije A s 51 bodom, dok je Parma na sedmoj poziciji s 28 bodova.

U sledećem kolu Juventus će gostovati Napoliju, dok će Parma dočekati Udineze.