MESI SKRATIO MUKE: Barselona tek sa igračem više slomila Granadu na debiju Kikea Setjena

MAESTRALNA ASISTENCIJA VIDALA

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Granadu sa 1:0 u 20. kolu španske Primere.

Jedini gol postigao je Lionel Mesi u 76. minutu i tako doneo radost novom treneru Kike Setjenu na njegovom debiju na klupi Barselone.

Utakmica je otvorena šansom za domaći tim, kada je Mesi izveo slobodan udarac, ali je lopta završila iznad gola.

Posle nešto mirnijeg perioda, ponovo se Argentinac našao u prilici. Đordi Alba mu je dodao loptu, on šutirao, ali je lopta otišla pored stative.

Drugo poluvreme nastavljeno je u istom ritmu. Pokušavali su Mesi i Antonio Grizman da dođu do pogotka, ali se rezultat nije menjao.

U 69. minutu German Sančez je posle faula dobio drugi žuti karton, te je Granada morala da nastavi utakmicu s igračem manje.

I onda je sve rešeno u 76. minutu. Arturo Vidal je petom maestralno asistirao, a Mesiju nije bilo teško da zatrese mrežu.

Još dve prilike imali su Barselonini fudbaleri, ponovo je Mesi šutirao, kao i Grizman u poslednjim minutima, ali je rezultat ostao isti.

Barselona se sada nalazi na čelu tabele sa 43 bodova, dok je Granada na desetoj poziciji s 27 bodova.

U sledećem kolu Primere Barselona će gostovati Valensiji, dok će fudbaleri Granade igrati protiv Sevilje.