MURINJO SLAVIO PROTIV GVARDIOLE: Siti promašio penal, Totenhem sa igračem više do trijumfa

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras na svom terenu Mančester siti sa 2:0 u 25. kolu Premijer lige.

Golove za domaći tim postigli su debitant Stiven Bergvejn u 63. minutu i Heung-Min Son u 71. minutu.

Prvu priliku na utakmici imali su izabranici Pepa Gvardiole, ali je Serhio Aguero pogodio desnu stativu. Nekoliko minuta kasnije ponovo se Aguero našao u šesnaestercu, a nakon prekršaja nad njim, ali sa tri minuta zakašnjenja, Siti je dobio i jedanaesterac.

Ilkaj Gundogan šutirao je sa "bele tačke", ali je Ugo Loris uspeo da odbrani, te se rezultat nije menjao.

U nastavku meča "građani" su imali još nekoliko prilika, a u 60. minutu su ostali i sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Oleksandar Zinčenko.

Posle samo tri minuta, Totenhem je stigao do prednosti, kada je Lukas poslao loptu u šesnaesterac, a Bergvejn, novajlija iz PSV-a, šutirao u donji desni ugao.

U narednih nekoliko minuta nije bilo šansi ni na jednoj ni na drugoj strani, sve do 71. minuta kada je Son šutirao unutar šesnaesterca i pogodio za 2:0.

Tako je Žoze Murinjo slavio protiv svog ljutog rivala Pepa Gvardiole.

"Građani" i dalje zauzimaju drugo mesto na tabeli Premijer lige, sa 51 bodom, dok je Totenhem na petoj poziciji s 37 bodova.

U sledećem kolu Totenhem će gostovati Aston Vili, dok će fudbaleri Mančester sitija igrati protiv Vest Hema.