SRBI NEMOĆNI U DORTMUNDU: Borusija pregazila Ajntraht i zapretila PSŽ-u

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su večeras na svom terenu Ajntraht iz Frankfurta sa 4:0, u prvoj utakmici 22. kola Bundeslige.

Domaći su poveli u 33. minutu golom Lukaša Piščeka, a prednost je udvostručio Džejdon Sančo u 50. minutu. Treći gol postigao je Erling Haland u 54. minutu, a konačan rezultat postavio je Rafael Gereiro u 74. minutu.

Za goste je ceo meč odigrao Filip Kostić, dok je Mijat Gaćinović bio starter, ali je zamenjen u poluvremenu.

Borusija Dortmund se posle 12. pobede popela na drugo mesto na tabeli sa 42 boda i ima bod manje, ali i utakmicu više od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena.

Ajntraht je pretrpeo 10. poraz i zauzima deveto mesto na tabeli sa 28 bodova.

"Milioneri" su napravili sjajnu uvertiru za prvi meč osmine finala Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom, koji je na programu u utorak.