ČEMU TO, DUCI!? Vlahović postigao dva gola u pobedi nad Sampom, ali sve je palo u senku OVOG nesportskog poteza! VIDEO

SERIJA A

Fiorentina je kao gost pobedila Sampdoriju sa 5:1 (3:0) u meču 24. kola italijanske Serije A.

"Ljubičasti" su poveli u osmom minutu autoglom Mortena Torsbija, a prednost je udvostručio srpski fudbaler Dušan Vlahović u 18. minutu iz penala.

Zanimljivo je da je Srbin uzeo loptu da izvede najstrožu kaznu iako nije prvi penaldžija u ekipi. Nakon što je pogodio mrežu protivnika, Vlahović se gestikulirao domaćim navijačima stavljanjem prstiju u uši, što je izazvalo bes fanova Sampdorije, međutim sve se brzo smirilo.

Treći gol postigao je Federiko Kijeza u 40. minutu, a zatim je Vlahović svoj drugi gol na meču postigao u 57. minutu.

Kijeza je postigao peti gol u 78. minutu, a jedini strelac u domaćem timu bio je Manolo Gabijadini u 90. minutu.

Fiorentina je prekinula niz od tri utakmice bez pobede, a posle sedmog trijumfa zauzima 13. mesto na tabeli sa 28 bodova. Sampdorija je 17. na tabeli sa 23 boda, bodom više od Đenove koja se nalazi u zoni ispadanja.