CRVENA ZVEZDA KIKSNULA PRED VEČITI DERBI: Ekipi Dejana Stankovića samo bod protiv Inđije! KURIR TV

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Inđije i Crvene zvezde remizirali su u utakmici 23. kola Superlige Srbije 1:1 (1:0).

Inđija je osvojila 16. bod, a Crvena zvezda 62.

Crvena zvezda je bila nadmoćnija, imala 77 odsto posed lopte, ali nije uspela da realizuje šanse, pogotovo u drugom delu.

Inđija je protiv kombinovanog tima trenera Dejana Stankovića povela golom Ognjena Krasića u 36. minutu. Bod Crvenoj zvezdi je doneo El Fardu Ben golom u 75. minutu.

Zvezda je prekinula seriju pobede i napravila lošu uvertiru uoči 162. večitog derbija protiv Partizana, u nedelju na stadionu "Rajko Mitić".

Prethodno, u prvoj utakmici dana Spartak je u Subotici savladao Mladost iz Lučana 3:1 (1:0) i osvojio važne bodove u borbi za plej-of.

Od 18 sati igraju: Čukarički - Voždovac, Mačva - TSC, Napredak - Radnik, Vojvodina - Radnički, Partizan - Proleter, Rad - Javor.

Dejan Stanković, trener Crvene zvezde:

"Ne može stalno da bude onako kako želimo. Videli ste i sami kakav je teren bio. U prvom poluvremenu smo se odbijali od njih, u drugom se samo očekivalo kada ćemo dati drugi gol. Igrači su se borili 130 odsto i ja ne mogu da se žalim. Ako se budemo borili ovako u derbiju ja se ne plašim", rekao je Stanković posle utakmice.

Aleksandar Janjić, trener Inđije:

"Zvezda je pokazala kvalitet, ali i mi smo se junački borili, igrali smo protiv velikog protivnika, izuzetnih igrača i ovo je veliki bod za nas",

2. POLUVREME

90+3. minut - Garsija je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta završila pored gola.

90. minut - Sudija Anđelovski je produžio utakmicu za šest minuta.

88. minut - Novo koškanje igrača oba tima

85. minut - Ćermelj kod Inđije dobio crveni karton!

75. minut - GOL! Odlično je Gobeljić centrirao sa desne strane, a Ben je rutinski sa par metara poravnao rezultat.

61. minut - Nikolić je ubacio u kazneni Inđije dobro je utrčao Gobeljić sa boka uputio šut ali je golman domaćih dobro intervenisao.

60. minut - Velika šansa za Bastajića koji je dobro šutirao iz kaznenog ali je Borjan dobro intervenisao.

48. minut - Novo koškanje igrača dva tima. Ovog puta su žute kartone dobili Purtić iz Inđije i Pankov iz Crvene zvezde.

46. minut - Dvostruka izmena u ekipi Zvezde, izašli Gavrić i Vulić, ušli Pavkov i Garsija.

1. POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

42. minut - Slobodan udarac za Zvezdu, ali ništa od ove prilike za crveno-bele

36. minut - GOL! Inđija - Crvena zvezda 1:0

Ognjen Krasić doveo Inđiju u vođstvo! Uspeo je da pobegne Rodiću, a zatim levom nogom, veoma precizno, uspeo da matira Borjana za vođstvo domaće ekipe

35. minut - Drugi žuti karton za Inđiju - požuteo je Jovanović

30. minut - Svi igrači su na polovini Inđije, Zvezda teško pronalazi prostor

28. minut - I dalje bez prilika. Vodi se borba na sredini terena. Inđija čeka na svojoj polovini eventualnu kontru, dok Zvezda ne uspeva da napravi konkretnu priliku

Veljko Nikolić
Veljko Nikolićfoto: Starsport©

24. minut - Krenuo je Banjac ka golu Zvezde, ali zaustavio ga je na vreme Petrović

21. minut - Ben je pokušao da uhvati makazice ali je završio na zemlji sa bolnom grimasom. Akcija se nastavila i posle nekog vremena je sudija svirao zaustavio igru. Na sreću, Ben se ubrzo pridigao

15. minut - Igra se uglavnom na sredini terena, mnogo faulova u dosadašnjem delu meča

13. minut - Marko Gobeljić je, u želji da 'iseče' napad Inđije, naleteo na golmana Borjana kome je ukazana medicinka pomoć

Marko Gobeljić
Marko Gobeljićfoto: Starsport©

11. minut - Žuti karton za Mihajlova

9. minut - Prvi šut u okvir gola! Gavrić je uputio loptu iskosa, ali pravo u Miloja Prekovića.

5. minut - Za sada bez konkretnih šansi. Crveno-beli polako nameću svoj ritam...

14.00 - Sudija Novica Anđelovski dao je znak za početak meča!

SASTAVI

INĐIJA: Preković – Cucin, Mihajlov, Jovanović, Krasić – Bastajić, Banjac, Purtić, Tomić, Čermelj, Vidić.

Klupa: Knežević, Dimitrov, Ilić, Janjić, Pavlović, Rajevac, Milosavljuev.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Pankov, Babić, Rodić – Petrović, Vulić – Ben Nikolić, Gavrić – Vukanović.

Klupa: Popović, Jovičić, Degenek, Pavkov, Simić, Garsija, Konatar.

Sudija: Novica Anđelovski

Utakmica na stadionu Inđije počinje u 14 časova, a Zvezda će pokušati da nastavi niz dobrih rezultata posle kojih je prva na tabeli sa 13 bodova više od Partizana.

"Imamo tri meča u osam dana, ali pobede su najbolji lek za umor. Bitno je da donesemo tri boda kući. Inđija je korektna ekipa koje ima svoje ciljeve, borbeni su, ali to nas ne zanima. Idemo da odigramo dobru utakmicu, pobedimo i polako i na miru spremamo derbi. Biće nešto drugačiji sastav u odnosu na prva dva meča, ali kod mene ne postoje starteri. Bio sam direktan i jasan sa igračima da svako podjednako konkuriše za tim i u datom trenutku igraju najspremniji. Oni koji nisu igrali u prethodne dve nedelje, takođe moraju i zaslužuju da imaju minutažu i verujem da će je iskoristiti i biti pravi", rekao je Stanković.

"Naredni protivnik, dolazi nam šampion u ovom trenutku. Učesnik prošlogodišnje Lige šampiona, uspešan učesnik Lige šampiona. Ekipa i klub koji su svašta iznedrili. Koji su evropski prvaci, pobedili Liverpul i da ne nabrajam dalje. Svi znamo ko je Zvezda ", rekao je Janjić za sajt kluba.

U prošlom kolu Zvezda je pobedila Vojvodinu sa 2:0, dok je Inđija izgubila od Proletera sa 0:1. Inđija je 14. na tabeli sa 15 bodova.