SUBOTIĆ NIJE HTEO NA TEREN PA SKRIVIO PENAL: Bajern uz mnogo muke do pobede nad Unionom (VIDEO)

bundesliga

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su Union u Berlinu 2:0, u 26. kolu Bundeslige.

Aktuelni šampion Nemačke vratio se trijumfom na teren posle dvomesečna pauze zbog pandemije koronavirusa.

Union se dobro držao u prvom poluvremenu, činilo se da će se na pauzu otići bez golova, ali da tako ne bude pobrinuo se srpski fudbaler Neven Subotić koji je pogrešioi skrivio penal pošto je prilikom intervencije, nenamerno udario Gorecku koji mu je prišao s leđa. Loptu je uzeo Levandovski i rutinskim udarcem poslao loptu iza leđa golmana.

U nastavku meča nismo minhenski klub je kontrolisao ritam i uglavnom se igralo na polovini domaće ekipe.

Uglavnom su to bili jalovi napadi, a gosti su na kraju ipak upeli da udvostruče prednost. U 80. minutu Pavar je nadskočio odbranu Uniona i savladao golmana.

Utakmica se igraju bez publike zbog novog virusa.

Ispred stadiona u Berlinu bilo je mnogo policije, pojavilo se nekoliko navijača, ali su brzo morali da se udalje.

"Nikoga ne puštaju. Uvek smo ovde, imamo sezonske karte", rekla je navijačica Uniona Helga Viške.

Samo je 10 novinara moglo da udje na stadion i izveštava sa utakmice.

Bajern je ostvario 18. pobedu u prvenstvu i ima 58 bodova, četiri više od drugoplasirane Borusije iz Dortmunda. ; Union je pretrpeo 14. poraz i zauzima 12. mesto na tabeli sa 30 bodova.

Bajern je postigao 50 golova u 16 prvenstvenih utakmica otkako je na klupi trener Hansi Flik, što je uz prosek od 3,1 gola po utakmici, rekord jednog trenera u istoriji Bundeslige.

Bundesliga je prva velika evropska liga koja je nastavila takmičenje usred pandemije koronavirusa.