SRBI PROPUSTILI ŠANSE: Goleada u Minhenu, Bajern brojao do pet (VIDEO)

bundesliga

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa 27. kola Bundeslige, Bajern je u Minhenu deklasirao Ajntraht iz Frankfurta 5:2 (2:0) i čvrsto drži lidersku poziciju na tabeli.

Bavarci su na poluvreme otišli sa dva gola prednosti pogocima Leona Gorecke u 17. i Tomasa Milera u 41. minutu.

Na početku nastavka najbolji strelac Robert Levandovski je povisio rezultat na 3:0. Ajntraht je sa dva pogotka Martina Hinteregera (52. i 55. minut) doneo neizvesnost u ovaj susret, ali je Kingsli Koman u 61. minutu otklonio sve dileme. Hintereger je pogodio i sopstvenu mrežu 16 minuta pre kraja utakmice za konačnih 5:2.

Za Ajntraht su nastupili Filip Kostić, koji je pogodio stativu sedam minuta pre kraja meča i Mijat Gaćinović, koji je promašio zicer u 68. minutu, nakon čega je zamenjen.

Bajern vodi sa 61 bodom, četiri više od Borusije pred gostovanje u Dortmundu u utorak od 18.30 časova. Ajntraht je 13. sa 28 bodova.