POVRATAK ŠPANSKOG FUDBALA POSLE KORONE: Sevilji derbi protiv Betisa

28. kolo Primere

SEVILJA - Fudbalsko prvenstvo Španije nastavljeno je večeras posle tri meseca pauze zbog pandemije korona virusa, a u prvom meču 28. kola Sevilja je u gradskom derbiju savladala Betis 2:0 (0:0).

Domaći tim je u prvom poluvremenu imao tri dobre prilike za gol, ali pogodaka nije bilo sve do 56. minuta kada je Lukas Okampos bio precizan sa penala.

Konačan rezultat postavio je Fernando šest minuta kasnije, na prelepu asistenciju Okamposa petom.

Sevilja je upisala 14 pobedu u sezoni i treća je na tabeli sa 50 bodova, dok je Betis na 12. poziciji sa 33 osvojena boda.

Utakmica je odigrana bez navijača na tribinama.

Navijači Sevilje okupili su se oko stadiona i za vreme utakmice glasno su bodrili svoje ljubimce.

Fudbaleri Sevilje će u narednom kolu gostovati Levanteu, dok će Betis dočekati Granadu.