BAVARCI POSLE DRAME DO TRI BODA U DERBIJU KOLA: Bajern na praznom Alijancu bolji od Mehengladbaha! VIDEO

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas na svom terenu Borusiju Menhengladbah sa 2:1, u utakmici 31. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je prvi na tabeli nemačkog šampionata sa 73 boda, odnosno ima sedam više od Borusije Dortmund i samo jedna pobeda ga deli od osvajanja titule. Na drugoj strani, Menhengladbah je četvrti sa 56 osvojenih bodova.

Gladbah je poveo u 16. minutu, ali je pogodak Jonasa Hofmana poništen posle upotrebe VAR tehnologije.

1 / 4 Foto: AP

Deset minuta kasnije Džošua Zirkze je iskoristio veliku grešku golmana Gladbaha i doneo prednost Bajernu, a na 1:1 izjednačio je Benžamen Pavar autogolom u 37. minutu.

Izgledalo je kao da će Bajern osvojiti samo bod i tako ostaviti nadu Borusiji Dormund u borbi za titulu, ali je Leon Gorecka pogodio u finišu meča, u 86. minutu, i doneo pobedu domaćem timu.

Fudbaleri Bajerna u narednom kolu gostuju Verderu, dok će Menhengladbah dočekati Volfsburg.